ÇALIŞMA HAYATI

Bankaların emekli promosyon yarışı! Hangi banka ne kadar veriyor?

SGK ile bankalar arasında imzalanan protokolle 10 milyon emekli promosyon alıyor. Peki emekli promosyonu ne zaman verilecek? 2020 Emekli promosyonu ne kadar olacak? İşte tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik...

Üç yıl önce başlayan bankaların emekliler için promosyon ödemeleri Şubat’ta sona erecek. Yeni sözleşme için kolları sıvayan bankalar 12 milyonu aşan emeklinin peşine düştü. 

Promosyon ücretleri yeni dönemde 2 bin 500 liraya kadar yükseldi. Bankalar emeklileri kendi müşterisi yapmak için ardı ardına kampanyalar açıklıyor.

Emeklileri kendi müşterileri yapmak için kıyasıya rekabet eden bankalar en cazip teklifleri oluşturarak, oluşacak pastadan en büyük payı almak için kıyasıya bir rekabete girişti. Hükümet tarafından 12,3 milyon emekliye 2020 yılı için 366 milyar liralık kaynak ayrılırken, bankalarda bu ödeneği kendilerine çekmek için emekliye verdiği promosyon miktarlarını önceki sözleşme dönemine göre oldukça arttırdı.

İlk olarak 2017 yılının Şubat ayında uygulanmaya başlanan emekli promosyon taahütlerinde önümüzdeki Şubat ayında yeni bir üç yıllık döneme girilecek. 2017 yılında 300 ile 450 olarak belirlenen taban ücretlerinin önümüzdeki ay ise 375-450 lira arasında olması bekleniyor.