ÇALIŞMA HAYATI

Berberler (Lokanta, Restoran, Berber, Kuaför, Kıraathane, Kasap) ne zaman açılacak? TESK'ten flaş açıklama

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle kapalı olan lokanta, restoran, berber, kuaför, kıraathane, kasap gibi iş yerleri açılacak mı? diye merakla bekleniyordu. TESK Başkanı bununla ilgili çalıştıklarını ve listeyi Cumhurbaşkanlığı'na ilettiklerini bildirdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri nedeniyle kapalı iş yerlerinden öncelikle açılabilecek lokanta, restoran, berber, kuaför, kıraathane, kasap gibi esnaf ve sanatkarlara ait meslekleri belirlediklerini, listeyi Cumhurbaşkanlığına iletildiğini bildirdi.

Palandöken yazılı açıklamasında, Kovid-19'un yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için alınan tedbirlerden muhtelif sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda esnaf ve sanatkarın doğrudan veya dolaylı olarak etkilendiğini belirtti.

GEREKLİ TEDBİR VE ÖNLEMLERİ ALARAK

İş yerini öncelikle açabilecek esnaf ve sanatkarların listesinin Cumhurbaşkanlığına iletildiğini aktaran Palandöken, "Gerekli tedbir ve önlemleri alarak iş yerini birinci fazda açabilecek lokanta, restoran, berber, kuaför, kıraathane, kasap gibi esnaf ve sanatkarlarımıza ait meslekleri belirledik ve taleplerimizi ileterek esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerlerinin açılmasını istedik." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
Günün Manşetleri