ÇALIŞMA HAYATI

İşsizlik maaşı ne zaman ödeniyor? Mayıs ayı ödemeler öne çekildi Bakan Selçuk açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayı işsizlik maaşlarının ödenmesini öne çektiklerini ve ödemenin bugün başladığını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan son dakika işsizlik maaşı açıklaması geldi.

Bakan selçuk, "Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik Ödeneği'ni ödemeye başladık" dedi.

Gelen son bilgiye göre  işsizlik ödenekleri ödenmeye başlandı. PTT üzerinden alınan işsizlik ödenekleri koronavirüs salgınından dolayı dışarı çıkamayan vatandaşların iban hesaplarına paraların yatırılacağı duyuruldu.  İşsizlik ödeneği sorgulama nasıl yapılır? İşten çıkarılmış, iş akdi fesh edilmiş vatandaşlar konu ile ilgili detaylı bilgi almayı ihmal etmiyor. İŞKUR tarafından her ayın 5'inde ödenen bu maaş kovid- 19 salgını sonrası daha da önemli hale geldi. işte merak edilen konu hakkında detaylar..

E-DEVLET İŞSİZLİK MAAŞI NE ZAMAN ÖDENECEK?


Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan gelen bilgiye göre Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik Ödeneği’ni ödemeye başladıklarını açıkladı.

Bakan Selçuk daha önce 15 Mart 2020'den sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara da Nakdi Ücret Desteği verileceğini bildiren Selçuk, bu işçilerin daha önce yapmış oldukları işsizlik ödeneği başvurusu dışında herhangi bir başvuru yapmasına gerek bulunmadığını kaydetti.

Bakan Selçuk hak sahiplerini, IBAN numaralarını 26 Nisan’a kadar bildirmesi gerektiği konusunda uyararak, “Hali hazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız ALO 170’i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya internet adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler.” açıklamasını yaptı. 

Yorumlar
Günün Manşetleri