DÜNYA

Birlik üyesi ülkeden AB'ye sert sözler: 'Bir maske bile vermediniz! Bize Türkiye yardım ediyor!'

Bulgaristan Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklamada kendi ülkelerinin de üyesi bulunduğu Avrupa Birliği'nden tek bir maske bile yardım almadıklarını ve bu süreçte kendilerine yardım eden ülkelerin Çin ve Türkiye olduğunu açıkladı.

Türkiye koronavirüse karşı dünyanın takdirini kazanan tedbirleri almakla kalmıyor, ihtiyaç duyan ülkelere de her konuda yardım etmeye devam ediyor.

'ÇİN VE TÜRKİYE YARDIM EDİYOR'

Epicenter enformasyon ve analiz sitesine açıklamalarda bulunan Bulgaristan Savunma Bakanı Karakaçanov, "Maske konusunda bize Çin ve Türkiye yardım ediyor, yani devletin ve kurumlarının küresel ölçekteki rolü konusunda dünyaya biraz farklı bakan ülkeler" dedi.

BULGARİSTAN AB'NİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI DÜNYANIN ÖNÜNE DÖKTÜ

Bulgar bakan, "Avrupa’da, ülke vatandaşlarıyla ilgilenebilecek tek yapının, direktifler dağıtan ve ulus devleti yok etmekte kullandığı eşcinsel evlilikler ve diğer icat edilmiş fikirlerle meşgul olan pahalı bir Avrupa bürokrasisi değil, ulus devletin kendisi olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN ANLAŞMA YAPMIŞTI

Bulgaristan geçen hafta Türkiye’den 50 bin maske, 100 bin koruyucu giysi ve 100 bin koruyucu gözlük almıştı. Bu yardım, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında varılan anlaşma kapsamında yapılmıştı.

TÜRKİYE BUNDAN SONRAKİ YARDIMLARA DA HAZIR

Türkiye, 15 bin maske ve 85 bin koruyucu kostüm daha göndermeye hazır olduğunu açıklamıştı. 

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri