DÜNYA

Cambridge Üniversitesi'nden koronavirüs kararı! 1 yıl daha uzaktan devam edecek

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok ülkede eğitim ya sona erdirildi ya da uzaktan sisteme geçildi. Gelecek sene için herhangi bir öngörü bulunmazken, İngiltere'nin ileri gelen üniversitelerinden Cambridge, uzaktan eğitime bir yıl daha devam edeceklerini duyurdu.

Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından Cambridge Üniversitesi, gelecek sene de derslerini internet üzerinden yapma kararı alarak pandeminin uzun süreli olması beklenen etkilerine dikkat çekti.

Cambridge Üniversitesi, yıllık üniversite, gelecek Ekim ayında başlayıp 2021’in yazına kadar sürecek yeni eğitim-öğretim yılında da ‘büyük ihtimalle sosyal mesafe uygulanması gerekeceğini’ belirtti.

HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLURSA KARAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Üniversiteden yapılan açıklamada devletin Koronavirüs uygulamalarında bir değişim olursa kararın tekrar masaya yatırılacağı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, dersler çoğunlukla dijital ortamda yapılacak.

SOSYAL MESAFELİ EĞİTİM

Açıklamada Cambridge yönetimi, sosyal mesafe kurallarına uyulduğu sürece küçük grupların beraber çalışmasına izin verilebileceğini belirtti. Bu, daha az katılımcılı derslerin sosyal mesafeye uyulduğu sürece yüz yüze yapılabileceği yorumlarına sebep oldu.

Yorumlar
Günün Manşetleri