DÜNYA

Iraklı doktorun ağlayarak anlattığı video yürek burktu

Irak'ta bir doktor, ülkesini etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Iraklılar'a yönelik bir video çekerek yaşadıklarını ağlayarak anlattı. Doktorun gözyaşları herkesi duygulandırdı.

Koronavirüsün hızla yayıldığı Irak'ta görev yapan bir doktor, ağlayarak 'Evde kalın' çağrısında bulundu. Doktor, videoda gözyaşları içinde "Hayatlarımızı sizin için feda ettik." ifadelerini kullandı.

Irak'ta koronavirüsüne karşı alınan önlemler çerçevesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine rağmen bazı vatandaşlar yasağa uymuyor. Koronavirüsle mücadele eden Iraklı bir doktor yasağa uymayan vatandaşları uyarmak için sosyal medyada görüntü paylaştı.

"Hayatlarımızı sizin için feda ettik"
Görüntüde ağlamaya başlayan Iraklı doktor, "Çoğu kişi sokağa çıkma yasağına uymuyor. Lütfen evde kalın, çok kişi bize geliyor, çok sayıda insan kaybettik. 7 gündür buradayız ve gece gündüz çalışıyoruz. Hayatlarımızı sizin için feda ettik. Lütfen evde kalın" şeklinde konuştu.

Ölü sayısı 27
Öte yandan Irak'ta korona virüs salgını nedeniyle 4 kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 27'ye yükseldi. Vaka sayısı ise 50 daha artarak 316'ya ulaştı.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri