DÜNYA

İran'dan İsrail'e göz dağı

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, İsrail tarafından İran'a yapılacak olası bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir edeceklerini söyledi.

İran'ın başkenti Tahran'daki bir etkinlikte konuşan İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın saldırı planları ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

"TEL AVİV VE HAYFA'YI VURURUZ"

İran'ın güvenlik ve istikrarını koruyacak gerekli askeri imkana sahip olduğunu belirten Hatemi, "Bölgede hiç kimse siyonist rejimi istemiyor ve bu nedenle etraflarına duvar örmek zorunda kaldılar. Ayrıca, çaresizlik nedeniyle bazen İran'ı tehdit ediyorlar. Eğer hata yaparlarsa, Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz." ifadelerini kullandı.

Hatemi ayrıca Lübnan, Suriye, Irak ve Yemen'deki İran destekli "direniş gruplarının" İsrail'e karşı ülkesinin "yumuşak gücü" olduğunu sözlerine ekledi.

İSRAİL'İN SALDIRI PLANI

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, 27 Ocak'ta yaptığı bir konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlanması talimatı verdiğini belirtmişti.

Savunma Bakanı Benny Gantz da 5 Mart'ta yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun İran'ın nükleer tesislerini vurmaya yönelik planlarını güncellediğini duyurmuştu.

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri