DÜNYA

Koronavirüs Bill Gates'in başının altında çıktı deniliyordu! Tedavi için 70 milyon dolar ödedi

Küresel teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates hakkında koronavirüse ilişkin önemli iddialar ortaya atılmıştı. Salgını insanlara çip takmak için Bill Gates'in yaydığı söylenirken Gates'ten dikkat çeken bir adım geldi. Bill Gates, koronavirüsün tedavisi için 70 milyon doları gözden çıkardı. İşte Bill Gates'in son hamlesi ve hakkında ortaya atılan skandal iddia...

ABD'li milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in kurucusu olan vakfın, koronavirüse karşı geliştirilecek aşıya “herkesin eşit erişimini sağlamak” amacıyla 70 milyon dolar ek fon sağlalanacağını belirtti.

Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşinin vakfı olan Bill & Melinda Gates Vakfı'nın koronavirüse karşı geliştirilecek aşıya “herkesin eşit erişimini sağlamak” amacıyla 70 milyon dolar ek fon sağlalanacağını belirtti.

Vakıf, fakir ülkelere de koronavirüs aşısının gidebilmesini amaçlayan GAVI aşı ittifakının önderlik ettiği “COVAX Gelişmiş Pazar Taahhüdü”ne (AMC) 50 milyon dolar, birkaç Kovid-19 aşı adayının geliştirilmesine ortak fon sağlayan Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonu’na (CEPI) da 20 milyon dolar ödeme yapacağını bildirdi.

 Vakıftan yapılan açıklamada, paranın koronavirüs salgınına karşı aşı ve tedavileri geliştirme ve dağıtmaya yönelik küresel çabalara gideceğini ve diğer uluslararası bağışçıların da artık daha fazla taahhütte bulunacağını umdukları belirtildi.

BİLL GATES HAKKINDA ORTAYA ATILAN 'VİRÜS' İDDİALARI