DÜNYA

Koronavirüs hastalarının tedavi edildiği hastane ateşe verildi

Ukrayna’da koronavirüs salgının başlangıcından bu yana birçok hastanın salgına karşı tedavi gördüğü hastane kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, kundaklamaya ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, korona virüs hastalarının tedavi edildiği hastane ateşe verildi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının başlangıcından itibaren birçok hastanın tedavi edildiği, Peçerskiy Bölgesi’nde bulunan Aleksandrovskiy Hastanesi kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi.

Hastalar başka bölmelere taşındı
Aleksandrovskiy Hastanesi Başhekimi Ludmila Antonenko, yangın sonrası kurulan araştırma komisyonunun “kundaklama” kararı verdiği olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çok şükür kimse yaralanmadı. Hastane yönetimi ve kurtarma ekibi koordine bir çalışmayla hızlı bir şekilde hastalar hastanenin başka bölmelerine taşındı. İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Uzmanlar tarafından yangının kısa devre sonucu değil kundaklama sonucu çıktığı tespit edildi” dedi.

Ülkede koronavirüs nedeniyle 644 kişi yaşamını yitirdi
Olay yerine gelen polisler, kundaklama eylemine ilişkin soruşturma başlattı. Öte yandan Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre, ülke genelindeki korona virüsü vaka sayısı 21 bin 584’e, can kaybı ise 644’e yükseldi.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri