DÜNYA

Paşinyan'dan mağlubiyet itirafı: Durum çok ciddi! Çekiliyoruz...

İşgalci Ermenistan'ın Başbakanı Paşinyan, televizyondan yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Azerbaycan ordusuna karşı ağır kayıplar verdiklerini söyleyerek bazı cephelerden geri kaçmak zorunda kaldıklarını da itiraf etti.

Dağlık Karabağ’da ilan edilen insani ateşkesi hiçe sayarak Gence’de sivil katliamı yapan Ermenistan ordusu, cephede ağır kayıplar vermeye devam ediyor.

Ermeni ordusunun ateşkesi ihlal ettiği bildirilirken Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, ateşkesi bozan Ermeni güçlerinin Ağcabadi bölgelerine saldırdığı kaydedildi.

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan ordusunun saldırı girişimlerini önlediği ve Ermenistan güçlerine ciddi kayıplar verdirdiği belirtiliyor.

Ermenistan'ın, ateşkesi ihlal ederek devam ettiği saldırılarda cephede uğradığı yenilgi ise bizzat başbakan tarafından dile getirildi.

PAŞİNYAN İTİRAF ETTİ: 'ERMENİ BİRLİKLER ÇEKİLMEK ZORUNDA KALDI'

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, dün akşam televizyondan yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Ermeni güçlerinin cephede ağır kayıplar verdiğini açıklayarak, birliklerinin hem kuzey hem de güney yönlerinde geri çekilmek zorunda kaldığını itiraf etti.

''DURUM ÇOK CİDDİ''

Açıklamasında çatışmalardaki durumu 'Çok ciddi' olarak nitelendiren Paşinyan,  Ermeni güçlerine birlik çağrısı da yaptı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise bu sabah yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın, Azerbaycan ordusu karşısında cephenin bazı yerlerinde geri çekildiğini ifade etti.

Bakanlık, Ağdere ile Ağdam ve Fizuli, Hadrut, Cebrayil bölgelerinde çatışmaların devam ettiğini ifade etti. Açıklamada, Ermenistan’ın gece boyunca saldırmaya devam ettiği ve Azerbaycan Ordusu'nun karşılık vermesi üzerine bazı yerlerde Ermenilerin geri çekilmek zorunda kaldığı belirtildi.

ERMENİ ASKERİ KAYIPLARININ BİLANÇOSU

Azerbaycan Ordusu'nun Ermeni askeri birliklerinin saldırılarına verdiği karşılık sonucunda iki T-72 tankı, bir Tor-M2KM karadan havaya füze (SAM),dört BM-21 Grad MLRS, bir D-20, Bir D-30 ve iki D-1 top obüsünün yanı sıra düşmanın birkaç İHA ve askeri aracı imha edildi.

ERMENİLER YAKIT SIKINTISI ÇEKİYOR

Cepheden gelen bilgilere göre işgal altındaki topraklarda geçici olarak bulunan Ermenistan silahlı kuvvetleri ve teçhizatı ciddi şekilde tahrip edildi ve hasar gördü. Savunma Bakanlığı, Ermeni askeri birliklerinin askeri teçhizat ve yakıt sıkıntısı yaşadığını ifade edildi.

Yorumlar
Günün Manşetleri