DÜNYA

Trump soruyu beğenmeyince kürsüyü terk etti!

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında gazeteciyle yaşadığı polemiğin ardından salonu terk etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün Beyaz Saray'da düzenlediği toplantı yine olaylı bitti. Son olarak geçtiğimiz Mayıs ayında, koronavirüs salgını konusunda yaptığı açıklamalar sırasında bir gazeteciyle tartışan Trump, bu kez CBS muhabiri Paula Reid'in "Gazi'nin Seçimi" yasası hakkında kendisine sorduğu bir soru üzerine kürsüyü terk etti.

Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında yine gündem oldu. Basın toplantısında söz hakkı alan CBS televizyonunun muhabiri Paula Reid Başkan Trump'a "Gazi'nin Seçimi olarak bilinen yasa hakkında "Gazilerimiz için iki büyük yasa imzaladım" açıklamasına ilişkin soru yöneltti.

KÜRSÜYÜ TERK ETTİ

Gazeteci Reid Trump'a "Neden Gazi'nin Seçimi'ni sizin imzaladığınızı söylüyorsunuz?" sorusunu sordu. Trump başka bir muhabirin sorusunu almaya çalışırken, Reid sözlerine "Gaziler Seçimi'ni sizin imzaladığınızı söylediniz. 2014'te kabul edildi. Yanlış bir açıklamaydı, efendim" sözleriyle devam etti. Trump, Reid'in açıklamaları üzerine salondakilere teşekkür ederek, kürsüyü terk etti.

Yorumlar
Günün Manşetleri