DÜNYA

Trump'ın korkudan dişlerinin titrediği anlar! Koronavirüs olduğunu öğrenir öğrenmez defalarca bu soruyu sordu

Koronavirüs semptomlarını göstermeye başlayan ABD Başkanı Donald Trump'ın, çevresindeki doktorlara defalarca 'Ölecek miyim?' diye sorduğu iddiası İngiliz gazetelerine manşet oldu.

Britanya Başbakanı Boris Johnson, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro gibi koronavirüs pandemisini ciddiye almayıp Kovid-19’a yakalanan liderler arasına katılan ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlık durumuyla ilgili yetkililerden çelişkili açıklamalar gelirken, yeni bir iddia ortaya atıldı.

ÜST ÜSTE AYNI SORUYU SORDU: 'ÖLECEK MİYİM?'

Cuma gecesi ‘hayati bulgularının çok endişe verici olduğu, ateşinin çıktığı, nefes almakta zorluk çektiği ve oksijen verildiği’ söylenen ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine tekrar tekrar “Ölecek miyim” diye sorduğu öne sürüldü.

Kaldırıldığı hastaneden durumunun iyiye gittiği ve tez zamanda geri döneceğine dair tweet atıp video yayımlayan Trump’ın ilk tepkisinin çevresine “Ölecek miyim” diye sormak olduğu iddiası, ABD’de Vanity Fair’e haber ve pek çok İngiliz pazar gazetesine manşet oldu.

''SONUM ARKADAŞIM GİBİ Mİ OLACAK?''

Vanity-Fair muhabiri Gabriel Sherman, ABD Başkanı’nın Walter Reed askeri hastanesine kaldırılmasından önce en yakın arkadaşlarından biri olan New Yorklu işadamı Stan Chera’non Kovid-19’dan ölümüne atıfla danışmanlarına ve yakınlarına tekrar tekrar “Sonum Stan Chera gibi mi olacak? Ölecek miyim” diye sorduğuna dair duyumlarını aktardı

''HASTANEYE YATMAYI ZORLUKLA KABUL ETTİ''

Trump, mayıs ayında Fox News’a verdiği mülakatta, Stanley Chera’nın nisan ayında Kovid-19’dan ölümünün pandemiye bakışını değiştirdiğini, griple bir tutma anlayışından vazgeçtiğini anlatmıştı.

Arkadaşıyla konuşmak için hastaneyi aradığında komada olduğunu öğrendiğini belirten Trump “Grip olan pek çok insan tanıyorum, hiçbiri komaya girmedi” demişti.

Danışmanları tarafından hastaneye yatmaya zorlukla ikna edildiği medyaya yansıyan Trump’ın Beyaz Saray’da karantinaya girmekle yetinmeyip hastaneye yatmayı kabul etmesinde siyasi algı yönetiminin de rol oynadığı ileri sürüldü.

''DAHA GECİKİRSENİZ, HELİKOPTERE TEKERLEKLİ İSKEMLEDE YAHUT SEDYEDE BİNERSİNİZ''

Vanity Fair’e göre doktorlar Trump’a şunları söyledi:

“Eninde sonunda hastaneye yatmak zorunda kalacaksınız. Ama bunu geciktirdiğinizde başkanlık helikopterine şimdiki gibi yürüyerek değil, yardım alarak ve hatta tekerlekli iskemlede yahut sedyede binmek zorunda kalacaksınız.”

Yorumlar
Günün Manşetleri