EĞİTİM

Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı istifa etti! Şafak Ertan Çomaklı kimdir, neden istifa etti?

Instagram yayınlarıyla gündeme gelen ve "Lan sen... Ders çalış ders çalış" sözleriyle fenomen olan Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, istifa ettiğini duyurdu.

Instagram'daki canlı yayınıyla gündeme gelerek fenomen olan Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın istifa ettiğini bildirdi.

şafak ertan çomaklı

SAĞLIK SORUNLARI VAR

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın dün sağlık sorunları nedeniyle rektörlük görevinden istifa ettiği bildirildi.

Prof. Dr. Çomaklı, Çomaklı, AÜ Rektörlük Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, göreve atandığından beri dijitalleşmeye çok önem verdiğini söyledi.

şafak ertan çomaklı

Yaklaşık 8 ay önce eski bir rahatsızlığının nüksettiğini belirten Çomaklı, şunları dile getirdi:

SAĞLIK SORUNUM CİDDİ NOKTALARA ULAŞTI

"Rahatsızlığım aşırı noktalara vardı. Doktorlar sürekli dinlenmem gerektiğini söyledi. Açıköğretim sınavlarının bitmesini bekledim. Sağlık sorunum ciddi noktalara ulaştı, ben de affımı istedim. Cumhurbaşkanımız ve YÖK Başkanı'ndan affımı isteyerek istifamı sundum. Sağlığım çok önemli. Benim 3 çocuğum var, 45 yaşındayım ve çok ciddi sağlık sorunu yaşıyorum. Yapacak çok şey var ama çıkamıyorum. Ayaklarımdaki rahatsızlıklar, ciğerimdeki sorun uç noktaya ulaştı, gitmiyor artık. Emin olun çok hüzünlüyüm. İstifamın kabul edileceğinden eminim.

Herkese teşekkür ediyorum. Biz hedefimize vardık, yapacaklarımızı yaptık. Tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Bir yerden sonra artık sağlığıma dikkat etmem gerekiyor."

ANAMA DERİM SİZİ

Şafak Ertan Çomaklı, daha önce sosyal medyada canlı yayın yaptı ve bir anda fenomen oldu.

Sosyal medyada canlı yayın açan ve canlı yayının nasıl yapıldığını da tam bilmeyen Çomaklı, bir öğrencisinin "siyaset yapma sınavları iptal et" mesajı üzerine işi espiriye vurdu.

Öğrencisine gülerek parmak sallayan Şafaklı, "Lan sen" dedikten sonra şöyle konuştu:

"Lan sen... Ders çalış ders çalış... Valla anama derim sizi... Parçalar sizin hepinizi ha!... Kafanızı gözünüzü kırar..."  Kaynak: O rektör sosyal medyanın diline düştü! ''Anama derim kafanızı kırar''

Yorumlar
Günün Manşetleri