EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı ‘hafız öğretmen’ arıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgilerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden 'hafız öğretmenlerin' belgelerini istedi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), taşra teşkilatından hızla hafız öğretmenlerin tespit edilerek MEB Bilişim Sistemleri (MEBBİS) e-personel sistemine işlenmesi talimatı verdi.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz imzalı ve 13 Aralık tarihli “Hafız Öğretmenlerin Hafızlık Belgeleri” başlıklı yazıda, öğretmenlerin yeteneklerinin belirlenmesi için bir çalışma yürütüldüğü aktarıldı.  

Bakanlıktan gönderilen yazıda, “Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mesleki yeterliliğe sahip ve farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgisine ihtiyaç duyulduğu” vurguladı. 

Bu kapsamda MEB Personel Genel Müdürlüğü’nden Kur'an-ı Kerim'i bütünüyle ezbere bilen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) bünyesinde ayrı bir bölüm açılması talebi olduğu aktarıldı.

Personel Genel Müdürlüğü’nün de bakanlığın e-personel bölümünde hafızlık için “Mesleki Belge/Sertifika Bilgileri” ekranı açıldığını belirten yazıda, hafız öğretmenlerin hafızlık belgelerinin sisteme işlenmesi talimatı verildi. 

Tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okullara ve öğretmenlere duyurulan yazıda Genel Müdür Yılmaz, “Söz konusu belgelerin e-personel modülüne giriş işlemlerinin başlandığına dair öğretmenlere duyuru yapılması ve belge giriş işlemlerinin azami sürede tamamlanması”nı istedi.

Yorumlar
Günün Manşetleri