EĞİTİM

YKS 2020 TYT, AYT tarihi ne zaman? Erdoğan açıkladı son dakika YKS tarihi değişti mi? İşte tüm detaylar

Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı 2020 YKS tarihi ile ilgili son dakika haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor... Karara göre 25-26 Temmuz'da yapılacak YKS tarihi, 25 Temmuz'da yapılacak TYT (Temel Yeterlilik Testi) 26 Temmuz'da yapılacak AYT (Alan Yeterlilik Testleri) ve YDT (YKS-Dil) tarihi değişti mi, ertelendi mi? Tüm detaylar haberimiz de

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Pazartesi yani bugün LGS tarihinin açıklanacağını söyledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılacak sınav tarihi değişiklikleri ile ilgili açıklama yapacak.

Öğrenciler için bir başka önemli sınav olan YKS tarihi ertelenecek mi, değişecek mi soruları gündemde. Öğrenciler YKS tarihinin değişmesini istemiyor. Gözler şimdi YKS ile ilgili açıklamalarda. İşte, 'YKS ne zaman yapılacak?' sorusunun yanıtı...

Korona nedeniyle 20-21 Haziran’dan 25-26 Temmuz’a ertelenen üniversite giriş sınavı YKS turizm sektörünün olumsuz etkilenebileceği görüşü üzerine yeniden haziran ayına çekilebileceği konuşuluyor.

ÖĞRENCİLER İSTEMİYOR 

YKS’nin 25-26 Temmuz tarihinden 27-28 Haziran tarihine alınacağı iddiaları üzerine 1 Mayıs'ta sosyal medyada bir kampanya başlatıldı. #ykstarihinedokunma etiketiyle yapılan paylaşımlar Twitter’da gece saatlerinde 1 milyona ulaştı, trend topic oldu.

YKS TAKVİMİ 
YKS 25-26 Temmuz'da yapılacak. TYT (Temel Yeterlilik Testi) 25 Temmuz'da, AYT (Alan Yeterlilik Testleri) ve YDT (YKS-Dil) ise 26 Temmuz'da yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün de TYT'nin (Temel Yeterlilik Testi) 25 Temmuz'da, AYT (Alan Yeterlilik Testleri) ve YDT'nin (YKS-Dil) ise 26 Temmuz'da yapılacağına dikkat çekmişti.