EĞİTİM

Ziya Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması! En iyi altyapıyı kuracağız

Dünyaya yayılan koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime geçen ülkeler arasında Türkiye'nin bu sistemi uygulama konusunda yüksek sıralarda yer aldığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dünyanın en iyi dijital eğitim altyapısını kuracağız.'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA TV Yeni Yayın Dönemi Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Selçuk, yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Selçuk, "Dünyanın en iyi dijital eğitim altyapısını kuracağız. Bu konuda büyük bir vizyonumuz, hedefimiz var, hayalimiz bu" diye konuştu.

6 BİN EBA DESTEK MERKEZİ KURULDU

İnternete ulaşamayan çocukları için sayısı 6 binlere ulaşan EBA Destek Merkezi kurduklarını belirten Selçuk, "İnternet ve bilgisayar ihtiyacı olan her çocuğumuz bu merkezlere gelip çalışabilir." ifadelerini kullandı.

"ÇOK İDDİALI OLARAK SÖYLÜYORUM, DÜNYADAKİ 3-5 ÜLKEDEN BİR TANESİ TÜRKİYE"

Uzaktan eğitimle ilgili konuşan Selçuk, "Türkiye'nin bütün ülkelerden daha iyi bir duruma nasıl gelebileceği sorusunu hep gündemde tuttuk ve bunu da çok büyük ölçüde başardık. Çok iddialı olarak söylüyorum, dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye." dedi.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri