EKONOMİ

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Rize Ticaret Borsası'nda işadamları ile düzenlenen toplantıda konuştu.

RİZE'DE İŞ ADAMLARI İLE BULUŞTU

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Rize Ticaret Borsası'nda işadamları ile düzenlenen toplantıda konuştu. Türkiye’nin ekonomik yönden iyi bir grafik gösterdiğini anlatan Albayrak, "Devreye aldığımız ekonomik planlar ve toplumun tüm kesimlerine sunulan paketlerle bu sürecin etkilerini gidermeye başladık. Önümüzdeki her ay inşallah daha iyi olacak. Faizler, enflasyon, tüm alanlar iyi olacak. Tüm makroekonomik göstergelerde bir yıl öncesinden çok daha iyi bir noktaya geldik. Türkiye kimseden bir kuruş almadı. Enflasyonda yüzde 25 seviyelerinden yüzde 8.5 seviyelerine indik. Kasım-Aralık yıl sonu hedefimizde 12’nin altında yılı kapatacağız'' dedi. 

YILI POZİTİF ŞEKİLDE KAPATACAĞIZ
Son bir yıldır Türkiye’de ihracatın arttığı, ithalatın azaldığı ve cari dengelenme açısında çok önemli bir başarı ortaya koyduklarını söyleyen Bakan Albayrak, şöyle konuştu:
"Kimseye muhtaç olmadan, tamamen finansal piyasaların sınırları içerisinde başarılı olduk. Sürecin zor olduğunu bildik ama Allah’ın izniyle altından kalkacağımıza şüphemiz olmadı. Yılı inşallah pozitif bir şekilde kapatacağız. Tüm iyileştirmelerle birlikte eylül-ekim-kasım aylarında son çeyrekte yüzde 4-5 büyümeleri göreceğiz. Son çeyrek büyümesinde Türkiye’nin doğal büyümesiyle yılı inşallah kapatıp, 2020’de daha da üzerine koyarak çok güçlü bir yılı hep birlikte yaşayacağız. Biz doğru olanı yapmakla mükellefiz. Bunları yaptıkça netice geliyor."

Yorumlar
Günün Manşetleri