EKONOMİ

Bakanlık duyurdu! Hukuki süreç başlatıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, "Bakan Albayrak'ı hedef alanlara karşı hukuki süreç başlatıldı. Ekonomi aleyhine algı oluşturmaya çalışanlar ile terör operasyonları esnasında algı oluşturmaya alışanlar birbirinden farksızdır." açıklamasında bulundu.

Açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Ordu İş Dünyası Buluşması programında gerçekleştirdiği konuşmanın içeriğinin bazı internet sitelerince çarpıtılarak, 'Berat Albayrak ‘Ekonomi kötü’ diyen ekonomistlere terörist benzetmesinde bulundu' başlığı ile haberleştirildiği belirtildi.

'Gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan' bu haberlerde, Albayrak'ın konuşmasında ağzından dahi çıkmayan 'terörist' ifadesinin kasıtlı olarak kullanıldığı, Albayrak'a karşı kamuoyunun tepkisi, hatta kin ve nefretinin amaçlandığı ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sayın Bakanımız, 'İsminin başında ekonomist, profesör vs. yazan ama bu ülkeye zarar vermeye çalışan, hangi tabloları çizerek milleti korkutmaya, Türkiye aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışan bu kişilerin terör eylemlerinde gördüğümüz ekipten farkı yok. Türkiye teröre yönelik operasyon yapıyor, birileri ne diyor ‘Türkiye sivilleri öldürüyor’ diyor. İftira, operasyon, korkutma, Türkiye'yi uluslararası alanda baskılama. Bunları görüyoruz.” ifadelerini kullanarak, ekonomimiz aleyhinde algı oluşturmaya çalışanlar  ile terör operasyonları esnasında algı oluşturmaya çalışanların birbirinden farksız olduğunu vurgulamıştır.. Konuşma bu kadar açık, net ve tüm kanallarda erişilebilirken, söylenmeyen ifadeler üzerinden yapılan haberler gazetecilik değildir."

Bakanı hedef alan bu haberleri yapanlara ve iftiraları gündemde tutan kişilere karşı gerekli tüm hukuki süreçlerin başlatıldığı belirtildi.

Yorumlar
Günün Manşetleri