EKONOMİ

Dolar ne kadar oldu? Dolar kuru 8.50 TL seviyesini gördü

Dolar kurunun bugün yapılacak ABD başkanlık seçimleri nedeniyle diğer para birimleri karşısında değer kaybettiği bilinirken, TL karşısında ise değerini arttırdığı gözlemlendi.

Dolar kuru son dakika gelişmesi ile birlikte 8.50 TL seviyesini gördü. Serbest piyasalarda 8.50 TL sınırını gören dolar kurunun bugün yapılacak ABD başkanlık seçimleri nedeniyle diğer para birimleri karşısında değer kaybettiği bilinirken, TL karşısında ise değerini arttırdığı gözlemlendi.

Washington’dan gelecek yeni haberlerin dolar kurunda daha büyük artışlar yaratabileceği belirtilirken, 8.50 TL seviyesini gören dolar kuru son 24 saat içerisinde 10 kuruşun üzerinde değer artışı görmüş oldu. Yatırımcılarına kazandırmaya devam eden dolar kurundaki bu artış özellikle de eski yeni farketmeksizin tüm yatırımcılarına kazandırırken TL’de yatırım yapan vatandaşlar ise durumdan şikayet ettiler.

Dolar kurunun kısa vadede yükselmeye devam edip etmeyeceği piyasaya ve Türkiye’den yapılacak açıklamalar ve reformlara bağlı olarak gösteriliyor.

Yorumlar
Günün Manşetleri