GÜNDEM

10 kasım törenine katılmayan öğrenciye disiplin cezası

10 törenlerinde küçük çocukların Mustafa Kemal Atatürk'ün posterleri önünde secde ettirilmesinin yankıları sürerken yeni bir skandal patlak verdi.

10 törenlerinde küçük çocukların Mustafa Kemal Atatürk'ün posterleri önünde secde ettirilmesinin yankıları sürerken, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde de 10 Kasım törenine katılmayan bir öğrencinin hedef alındığı ortaya çıktı.

Okul yönetiminin törene katılmadığı gerekçesiyle bir öğrenciye gönderdiği dilekçe ile hesap sorduğu ve törene neden katılmadığının belge ile bildirmemesi halinde kınama cezası uygulayacağı öğrenildi.

Dilekçede, öğrenciye kınama cezası verilmesi durumunda sadece başarıya göre verilen takdir ve teşekkür belgelerinden de mahrum bırakılacağına yer verildi.

Okul yönetimi tarafından, törene katılmayan öğrenciye gönderilen dilekçede, öğrencinin yoklama listesinde törene katılmadığının tespit edildiği bildirilirken, “Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği disiplin bölümünün 164. Maddesi 1 f ve 24 bendi gereği kınama cezası gerektiren davranış işlenmiş bulunmaktadır. Kınama cezası alan öğrenci, yönetmelik gereği takdir ve teşekkür belgesi alamamaktadır. Törene neden katılmadığınızı belgeleri ile birlikte açıklayınız?” ifadeleri yer aldı.

TEŞEKKÜR VE TAKDİR VERİLMEYECEK

Adı açıklanlayan öğrenciye gönderilen dilekçede, 10 Kasım törenlerine katılmadığı için teşekkür ve takdir almaya hak kazansa dahi kendisine verilmeyeceği belirtiliyor. 

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri