GÜNDEM

13 ilde TOKİ evleri satışa çıktı! Çekilişsiz kurasız TOKİ konutlarının satışı hangi illerde? Toki evlerine 240 ay taksitle sahip olabilirsiniz!

TOKİ konutlarından ev almak isteyenlere beklenen haber geldi. 13 ilde TOKİ evleri çekilişsiz kurasız satışa çıktı. TOKİ evlerini 240 ay taksitle alabilirsiniz. Peki hangi illerde TOKİ satışı var? TOKİ evlerini alma şartları neler? TOKİ evleri için nereye başvuru yapılacak? Tüm detaylar haberimizde..

Dar veya orta düzeyde gelirli vatandaşlar için TOKİ evleri satışa çıkarıldı. 13 ilde çekilişsiz kurasız 240 ay taksitle ev alınabiliyor.  İlk satış Ankara'da düzenlenecek. İşte TOKİ evlerinden alma şartları, o şehirler, başvuru şartları ve ödeme planı ile ilgili detaylar...

240 AY TAKSİTLE EV ALMA İMKANI

1+1, 2+1 ve 3+1 konut satışı ilan bulunan toplam 13 şehir bulunuyor. Bu 13 şehrin arasında ön plana çıkanı ise Ankara. Başkentin farklı ile ve ilçelerinde yer alan konut projelerinden hem alt gelir grubu hemde orta gelir grubu için konut satışları yapılacağı duyuruldu. 

TOKİ İKİ ŞEKİLDE SATIŞ YAPIYOR

Alt Gelir Grubu Konut Satışları * Orta Gelir Grubu Konut Satışları TOKİ Başkanlığı'nın konut satışlarında yer alan alt gelir grubunda bulunan satışlar için başvurular ikamete göre yapılır. Ancak orta gelir grubunda bulunan konutlarda almak isteyen vatandaşlar başvurularını ikamet şartı olmadan yapabilirler.

TOKİ EVLERİ PEŞİNAT ÖDEMESİ NE KADAR?

TOKİ açık konut satışlarında vatandaşlara kolay ödemeli seçenekler sunuluyor. Vatandaşlar bu projelerden konut aldıklarında bir miktar peşinat ödemesi yapıyorlar. Bu rakam konut projesine göre değişirken en az yüzde 10 olarak uygulanıyor. Bu oran yüzde 25'e kadar çıkabilmekte. İlanlarda en düşük peşinat ödemesi ise 14 bin TL olarak göze çarpıyor.