GÜNDEM

4 erkek görünümlü yaratık bir kadını dövdü

Ankara'da oturduğu apartmanın 50 liralık aidatını ödemediği için tekme tokat dövülen öğretmen İkbal Nur T.'nin şiddete uğradığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Ankara'da oturduğu apartmanın 50 liralık aidatını ödemediği için tekme tokat dövülen öğretmen İkbal Nur T., darp raporu alarak şikayetçi oldu.

27 yaşındaki öğretmenin acımasızca dövüldüğü anlar ise apartmanın güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Güvenlik kamerasına yansıyan olayda saçından tutulup, yerde sürüklenen öğretmen adayı İkbal Nur T., doktor raporu alarak polise şikayette bulundu. İkbal Nur T., "Tartaklandım, yerlere yatırıldım, adeta kurbanlık koyun gibi" dedi.

Keçiören ilçesinde oturan, resim öğretmenliği branşında atama bekleyen İkbal Nur T, 17 Ekim akşamı köpeğini gezdirmeye çıkardı. Genç kız, evine dönerken binanın girişinde apartmanın yöneticisi Lütfi Ş. ve ailesiyle, aidat konusunda tartıştı. Lütfi Ş. ve o sırada yanında bulanan eşi ile yakınları, İkbal Nur T'ye saldırdı.

Apartmanın güvenlik kamerasına yansıyan olayda İkbal Nur T, aldığı darbelerle yere düştü. Genç kız, yerde saçından tutulup, tekme tokat dövüldü. İkbal Nur T, olayın ardından hastaneden aldığı darp raporu ile polis merkezine giderek şikayette bulundu. Polis, Lütfi Ş, eşi ve kavgaya karışan diğer yakınlarının da ifadesine başvurdu.

'TARTAKLANDIM, YERLERE YATIRILDIM'

Soruşturma sürdürülürken, İkbal Nur T, DHA'ya konuştu. İkbal Nur T, babasının geçen yıl vefat etmesi, annesinin de ablasının küçük çocuğuna bakması nedeniyle evde tek başına yaşadığını söyledi.

İkbal Nur T, motosikleti için apartmanın önüne yaptığı park yeri nedeniyle de daha önce yönetici ile tartıştıklarını belirterek, "Olay akşamı köpeğimi gezdirmeye çıkardım. Dönüşte yönetici ile karşılaştık. Yönetici yine aidatı istedi. Ben de 'Bu tür işlerle ailem ilgileniyor, onlarla irtibata geçin' dedim. Bir anda Kezban Ş. oradan atladı, 'ne oluyor sana söyleyince' diyerek hakaret etti. 'Benimle bu şekilde konuşamazsınız' dedim, geri döndüm. Bir anda olayın, kavganın içerisinde buldum kendimi. Tartaklandım, yerlere yatırıldım, adeta kurbanlık koyun gibi, saçlarıma basılıyor, yumruklar atılıyor. Ben öğretmen adayıyım, öğretmen olacağım. Gelişi güzel tekmeler, yumruklar. Kafamdan bir sürü darbe almışım. Ya beyin travması geçirmiş olsaydım orada? Benim amacım kavga etmek değil ki, öyle olsaydı zaten köpeğimi bırakmaz mıydım, köpeğim hala elimde. O insanlar benim masum zavallı köpeğime tekme attılar. Sabaha kadar köpeğim ağlaya ağlaya benim yaralarımı temizledi" diye konuştu.