GÜNDEM

4 ünlü marka daha Türkiye'deki mağazalarını kapattı

Türkiye'deki mağazalar koronavirüs önlemlerini almaya devam ediyor. 4 ünlü marka daha Türkiye'deki mağazalarını kapattı.

So CHIC, Türkiye’de bulunan mağazalarını 19 Mart 2020 itibariyle  geçici bir süreliğine kapatma kararı aldı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemizi de etkisi altına alan küresel Koronavirüs (Covid-19)  salgını nedeniyle ulus olarak dayanışmaya ihtiyacımız olan günlerden  geçiyoruz. So CHIC olarak en büyük önceliğimiz, mağazalarımızı ziyaret eden  misafirlerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığıdır. Bu doğrultuda Türkiye’de bulunan So CHIC mağazalarımızı 19 Mart 2020 itibariyle  geçici bir süreliğine kapatma kararı aldık.

Küresel çapta tüm insanlığı derinden etkileyen Koronavirüs ile  mücadele ettiğimiz bu zorlu günleri en kısa zamanda geride bırakmayı  umuyor ve hepinizi sağlığımızı korumak adına evlerinizde kalmaya davet  ediyoruz. Yaşanan bu zor günleri en kısa sürede atlatacağımıza olan  inancımız tam. Değerli misafirlerimiz başta olmak üzere tüm çalışma  arkadaşlarımızla daha sağlıklı günlerde bir araya gelmek dileğiyle…"

BOYNER VE YKM'DEN AÇIKLAMA

Boyner açıklamasına göre, COVID-19'un küresel olarak gündeme geldiği günden bu yana müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak adına mağazalarında, merkez ofisinde ve depolarında önlemler alan Boyner, salgının yavaşlatılmasına destek olmak için mağazacılık operasyonlarına ara verdi.

Şirket istihdam ve çalışan hakları konusunda hassasiyetini koruyarak, Türkiye'deki tüm Boyner ve YKM mağazalarını 19 Mart tarihinden itibaren geçici olarak kapattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boyner Büyük Mağazacılık Üst Yöneticisi (CEO) Eren Çamurdan, müşterilerinin, tüm çalışanlarının ve onların aile ve sevdiklerinin sağlıklarını, COVID-19 salgını ile ilgili kaygılarını önemsediklerini belirtti.

"İSTİHDAM VE ÇALIŞAN HAKLARI HASSASİYETİMİZİ KORUYORUZ"

COVID-19'un küresel olarak gündeme geldiği günden bu yana müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak adına tüm iş süreçlerini yeniden yapılandırdıklarını aktaran Çamurdan, şunları kaydetti:

"En üst seviyeye çıkardığımız önlemleri, mağazalarımızda, merkez ofisimizde ve boyner.com.tr'ye ürün sevkiyatı sağlayan depolarımızda titizlik ve büyük hassasiyetle devreye aldık. Salgını yavaşlatma çerçevesinde, istihdam ve çalışan hakları konusunda her zamanki hassasiyetimizi koruyarak, Türkiye'deki tüm Boyner ve YKM mağazalarımızı geçici olarak kapatma kararı aldık.

Birbirimizden sorumlu olduğumuzu unutmadan, sosyal mesafeyi koruyarak ve evden çıkmayarak, hem kendimizi hem de sevdiklerimizi sağlıklı ve güzel günlere taşıyabiliriz. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu tehlikenin de hep birlikte en kısa sürede üstesinden geleceğimize inanıyorum."

Boyner, mağazalarını tekrar açacağı güne kadar müşterilerine boyner.com.tr ve morhipo.com aracılığıyla hizmet vermeye devam edecek.

GRATİS MAĞAZALARINI GEÇİCİ OLACAK KAPATTI

Gratis Türkiye'deki yüzlerce mağazasını corona virüs önlemleri kapsamında geçici olarak kapattığını duyurdu. Gratis'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) ile mücadele için mağazalarımıza konuk ettiğimiz siz değerli müşterimizin ve Gratis bünyesindeki tüm çalışanlarımızın sağlığını çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda ayırt etmeksizin tüm çalışanlarımızı mağdur etmeyecek şekilde, genel müdürlüğümüz, 79 ilde bulunan 667 perakende satış mağazamız, 6 ilde bulunan 21 Gratis Beauty noktamız ve Gratis Lojistik Merkezimiz dahil tüm birimlerimizi 19 Mart 2020 tarihi itibari ile geçici bir süre için kapatıyoruz.

DECATHLON'DAN DA KORONAVİRÜS KARARI

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde tüm Türkiye'de önlemler alınırken, bir hamle de Decathlon'dan geldi. Decathlon, bugün çalışanlarına yaptığı bilgilendirme maili ile tüm mağazaları bugünden itibaren belirli süreliğine kapatma kararı aldıklarını duyurdu

Yorumlar
Günün Manşetleri