GÜNDEM

ABD duyurdu! Koronavirüs aşısı yaşlı ve gençlerde aynı sonucu verdi

ABD ilaç firması Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısı hakkında sevindiren verileri paylaştı. Uygulamaya geçilen aşı yaşlı ve gençlerde aynı sonucu verdi.. Koronavirüs aşısı için ayrıntılar haberimizde..

ABD ilaç firması Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısının erken aşama analiz verilerini paylaştı. Aşının, yaşlılar ile genç katılımcılar üzerinde benzer bağışıklık tepkisini gösterdiği belirtildi.

ABD hükümeti ile aşı geliştirmek için sözleşme imzalayan ilaç firmalarından Moderna, erken aşama analiz verilerini paylaştığı Kovid-19 aşısının, yaşlılar ile genç katılımcılar üzerinde denendiğini ve benzer bağışıklık tepkileri elde edildiğini belirtti.

İlaç geliştiricisi, bugün ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Aşılama Uygulamaları Danışma Komitesi toplantısında elde ettiği verileri sunarken, ''mrNA-12733'' ismini verdikleri aşının 3. aşama çalışmalarını tamamlamaya çalıştıkları bilgisini paylaştı.

EN ÇOK ETKİLENENLER "SİYAHİ, LATİN VE KIZILDERİLİ"

İlaç firması, son aşama çalışmalarının sürdüğü aşının 100 mikrogramlık bir doz halinde 3 ayrı gruba uygulandığını, 18-55 yaş arası denekler ile 56-70 yaş ve 70 yaş üstü deneklerin aşıya karşı geliştirdiği tepki arasında fark bulunmadığını kaydetti.