GÜNDEM

ABD'nin İstanbul'u işgal etme planı ortaya çıktı

ABD'nin İstanbul'u işgal etmek için hazırda beklettiği planı ortaya çıktı. Star Gazetesi Yazarı Aziz Üstel, bugünkü köşesinde "Amerika’nın İstanbul’u işgal planı!" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

NMC Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nail Kubalı'nın, Gözlem Gazetesinde yayınlanan bir yazısında Amerika'dan bir anısını dile getirdiğini belirten Aziz Üstel, yazısında olayı şöyle anlatıyordu:

"ABD'de yaptığım 'örgütlenme yapıları' ile ilgili bir konuşmadan sonra siyahi bir genç yanıma geldi, 'İngilizcenizde biraz aksan var. Nerelisiniz' diye sorunca Türk olduğumu söyledim. Akıcı bir Türkçeyle konuşmaya başladı. Önce silahlı kuıvvetlerden emekli bir yarbay olduğunu sonra da Türkçeyi California Dil Okulunda öğrendiğini söyledi. Neden Türkçeyi seçtiğini sorunca, gülümseyerek görev kentinin İstanbul olduğunu söyledi: 'Ben ABD Silahlı Kuvvetleri kente girdiğinde, Türk sivil savunma birimlerinin yolumuzu bulamayalım diye değiştirdiği sokak tabelalarını düzelterek yerli yerine takmakla görevliyim... Emekli olmama rağmen her yıl tatilimi İstanbul'da geçiririm. Bunun için de ordudan ücret alırım. İstanbul'un en küçük sokaklarını bile bilirim...'

Kubalı adamın anlattıklarını duyunca şaşırıyor: “Biz sizinle dost ve müttefik değil miyiz? Üstelik NATO üyesiyiz...”

Yorumlar
Günün Manşetleri