GÜNDEM

Abdulkadir Selvi bombayı patlattı! İşte Can Akın Çağlar’ı CHP'ye öneren isim

İBB Genel Sekreterliğine gelen Can Akın Çağlar CHP'yi son derece karıştırdı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Çağlar'ı CHP'ye öneren ismi açıkladı.

Can Akın Çağlar'ın İBB'deki yeni görevi, CHP'yi fena karıştırdı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, gösterilen tepkinin nedeninin Çağlar’ın sadece AK Parti döneminin bürokratı olması olmadığını, Ziraat Bankası Genel Müdürü olduğu dönemde CHP’li Aykut Erdoğdu’nun kendisini yolsuzlukla suçlayıp, istifasını istemesi olduğunu belirtti.

CHP kulislerinde, Kılıçdaroğlu’nun atamadan önceden haberi olduğunun söylendiğini ifade eden Selvi, bombayı patlattı. "Çok daha önemli bir kulis var. O da Can Akın Çağlar’ı CHP’ye öneren isimle ilgili." ifadelerini kullanan Selvi, şunları söyledi:

Can Akın Çağlar’ı eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün önerdiği söyleniyor. CHP’liler, Can Akın Çağlar’ın Ali Babacan’ın ekibinden bilindiğini ancak Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne de Abdullah Gül tarafından getirildiğini ifade ediyorlar. Can Akın Çağlar’ın Beşiktaş yönetimine girmesinde de Beşiktaşlı olan Abdullah Gül’ün referansının etkili olduğu söyleniyor.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri