GÜNDEM

Abdülkadir Selvi: Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti, Saadet Partisi’ni dalgalandırdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "AK Parti ile Saadet ittifakı" başlığıyla yayımlanan yazısında ittifak ihtimalini değerlendirdi.

"Saadet Partisi’nde genel başkan Temel Karamollaoğlu ve onun etrafındaki bir grup, AK Parti ile ittifaka karşı. Zaten ittifakla ilgili haberlere en sert tepkiyi onlar gösteriyor." diyen Selvi, "Amaçları AK Parti ile bir ittifak ihtimali olsa dahi onu engellemek. Ama bu denli telaş etmelerinin nedenini anlayamıyorum. Çünkü resmi bir ittifak görüşmesi yok." değerlendirmesini yaptı. 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "AK Parti ile Saadet ittifakı" başlığıyla yayımlanan yazısında "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti, Saadet Partisi’ni dalgalandırdı." ifadesine yer verdi.

ERDOĞAN, BİZ YALNIZLIĞI HİSSETMEMEMİZ LAZIM DEDİ

Selvi, şunları yazdı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretle ilgili olarak, 'Oğuzhan Asiltürk geçmişte beraber olduğumuz, benim bir büyüğümdür. Benim bu ziyaretim hem bir nezaket, hem de bu ittifak meselesinde bir seçim ittifakı mı olur geleceğe yönelik, biz terörle mücadele verirken her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Biz yalnızlığı hissetmememiz lazım' dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında iki mesaj öne çıkıyor:

1- Saadet Partisi’yle seçim ittifakı.

2- Saadet Partisi’nin desteğinin terörle mücadele veren AK Parti iktidarından yana mı olacağı, yoksa terörle mücadeleye karşı çıkanların safında mı olacağı.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri