GÜNDEM

Abdulkadir Selvi yazdı! 2003'teki Erdoğan'la toplantı yaptık diyenler oldu

TOBB tarafından düzenlenen ekonomi şurasında konuşma yapan Erdoğan, katılımcıları etkiledi. Toplantı sonrasında TOBB üyeleriyle yaptığı görüşmeleri aktaran Gazeteci Abdulkadir Selvi, ’'2003-2004’teki Recep Tayyip Erdoğan ile toplantı yaptık diyenler oldu.'' ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi, 'Anlaşıldı merkez sıra reformlarda' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine "Polis telsizlerinin değişmez anonsuydu: ‘Anlaşıldı merkez.’ Merkez Bankası’nın faiz artırım kararı, piyasalar tarafından anlaşıldı" ifadesiyle başladı.

Selvi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası'yla ilgili olarak edindiği bilgileri aktardığı yazısında şunları kaydetti:

"TOBB ÜYELERİNE MORAL DOPİNGİ OLMUŞ"

''TOBB’un düzenlediği ekonomi şurâsından sonra oda ve borsa başkanlarının nabzını tutmaya çalıştım. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahmin ettiğimin ötesinde ’pozitif bir hava’ vermiş. Pandemi nedeniyle ekonominin zor bir dönemden geçtiği süreçte, TOBB üyelerine moral dopingi olmuş.

’2003-2004’teki Recep Tayyip Erdoğan ile toplantı yaptık’ diyenler oldu.

Bir başkan ’2004’te de başkandım. O zaman Erdoğan, Başbakan’dı. Toplantı yaptık. Şimdi 2004’te Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığım toplantıdaki havayı yaşadım’ dedi. Bu algı çok önemli. Çünkü ekonomi güven üzerine yürür.

’Hukuk reformuyla ilgili toplantı yapacaklar. Hazırlık yapın’ talimatı

''UÇAK BURNUNU YUKARUYA DOĞRU YÜKSELTTİ''

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelecek olması önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüştüğü sektör temsilcilerine, iki bakanın kendileriyle toplantı yapacağını belirtip ’Hukuk reformuyla ilgili toplantı yapacaklar. Hazırlık yapın’ diye talimat vermiş.

Bu da Erdoğan’ın o toplantıdan çıkacak sonuçları önemsediğini gösteriyor.

Görünen o ki uçak burnunu yukarıya doğru yükseltti.

Yorumlar
Günün Manşetleri