GÜNDEM

Af yasası son durum! İnfaz düzenlemesinde 5 suça geçit yok

Uzun süredir çıkması beklenen af yasası ile ilgili son düzenlemeler yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeniden ele alınan infaz düzenlemesinde 5 suç kesin olarak kapsam dışı bırakıldı.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan infaz düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarının ardından yeniden şekillendirildi. CHP ile görüşen AK Parti infaz düzenlemesi için şimdi de MHP ile görüştü ve yasa paketinde güncellemeye gidildi.

5 SUÇ KAPSAM DIŞI

Hafta sonu AK Parti ve MHP, ortak bir çalışma yaptı. Paket daraltıldı.

Buna göre; terör, kadına ve çocuğa cinsel istismar, kadına şiddet, adam öldürme,uyuşturucu suçları kesin olarak kapsam dışı kaldı.

BENİ İKNA EDEMEZSİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyuşturucu konusundaki tavrı net.

Erdoğan, uyuşturucu suçlarının af kapsamına alınmasının gündeme gelmesiyle birlikte "Uyuşturucuyu affa karşıyım, beni ikna edemezsiniz" diyerek tavrını ortaya koymuştu.

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin yazısına göre; "Uyuşturucu baronları kapsam dışı bırakılırken, satıcılar ve içiciler için bir çalışma yapılması gündemdeydi. Aynı şekilde örgüt yöneticileri kapsam dışı bırakılırken, yardım ve yataklık konusunun üzerinde çalışılacaktı. İnfaz paketiyle ilgili yayınlar bunların çalışılmasının da askıya alınmasına neden oldu. Eğer son bir pürüz çıkmazsa paket daraltılmış haliyle Meclis'e sunulacak."

Yorumlar 6 Yorum
Günün Manşetleri