GÜNDEM

Ahmet Davutoğlu'ndan Bahçeli hakkında skandal iddia

Bir televizyon programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhur İttifakı’nı diline doladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ecevit'i ortada bıraktığını iddia ederek aynısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da yapacağını ileri sürdü. KRT'de Saygı Öztürk ve Elif Doğan Şentürk'ün sorularını yanıtlayan Davutoğlu'nun mesnetsiz sözleri "Cumhur İttifakı içine nifak sokma girişimi" şeklinde yorumlandı.

Herkesi kendisi gibi zanneden Gelecek Partisi Genel Başkanı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 2023 seçimlerinde yarı yola bırakacağını iddia etti.

Davutoğlu  "Bu iktidar 2023 seçimlerini göremez. 2021'de seçim muhtemel, 2022'de büyük ihtimaldir, 2023'e kalması küçük bir olasılıktır" dedi.

“Bahçeli, Erdoğan’ı ortada bırakacak”
Bahçeli'nin seçime giderken ekonominin sorumluluğunu almak istemeyeceğini ileri süren Davutoğlu, "Seçime giderken Bahçeli Ecevit'i ortada bıraktığı gibi Erdoğan'ı da bırakacaktır. Bu ittifakta ben yokum diyecektir" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin, "Siyasi fosil, siyasi artık" sözlerine Davutoğlu, "Bahçeli aynaya baksın" diyerek yanıt verdi.

MHP'NİN OYLARI GELECEK PARTİ'NİN OLACAK

Askıda ekemeğin birinci sorumlusu Erdoğan ise ikincisi Bahçelidir. MHP'ye oy veren samimi seçmenler bile Gelecek Partisi'ne oy verecek.

İlk seçimde Bahçeli ve Erdoğan'a seçmen büyük bir ser verecek. MHP'ye verilen oylar Gelecek Partisine gelecek, Bahçeli bundan rahatsız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri