GÜNDEM

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan erken seçim açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, son günlerde gündeme gelen erken seçim iddialarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Haber Global Tv'de gündeme dair soruları yanıtladı. Erken seçim iddiaları hakkında konuşan Numan Kurtulmuş "Türkiye'de erken seçim olmayacaktır, çok net bir şekilde söylüyorum" dedi.

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Burada tedbirlerin öne çıktığı bir dönem. Türkiye olarak şunu tarihe geçmiş bir başarı olarak kaydedebiliriz. Türkiye bu süreçten yüzünün akı ile çıkmış oldu. Doktorlarımızın olağanüstü yüksek fedakarlıkları ile hep beraber tüm kuruluşlar üzerlerine düşen görevi yerine getirdiler. Bu süreçte politika bir adım ister istemez kendisini geriye çekti.

KORONAVİRÜS İÇİN ALINAN TEDBİRLER
Sosyal mesafe iki koltuk boş bırakarak oturulmuş oldu. Maskeler var. Her katta birkaç yerde dezenfektan ünitelerimiz mevcut. Dışarıdan gelenler de ateş kontrolü ile binaya alınıyor.

ZIT FİKİRLER GÜZELDİR
Biz konularımızı demokrasi zemininde tartışacağız. Partilerin taban tabana zıt fikirlere sahip olması doğaldır ve güzeldir. Demokratik kurallar içinde siyasetin gündeminin aktif olmasının olumlu olduğu kanaatindeyim. Türkiye'nin içindeki şartlar, çevredeki şartları da göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye çok dinamik bir süreçten geçiyor. Bu tartışmaları genel olarak olumlu bulduğumu söylemek isterim.

ERKEN SEÇİM OLMAYACAK
Erken seçimin konuşulması için rasyonel şartların olması gerekir. Türkiye, bugün itibarıyla erken seçim şartlarına sahip değildir. Türkiye'de erken seçim olmayacaktır, çok net bir şekilde söylüyorum.

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri