GÜNDEM

AK Partili Tevfik Göksu CHP'li İBB'nin İstanbul'a verdiği zararı sıraladı!

AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve partisinin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Meclis toplantısında İBB'yi, iş yapmamanın adı tasarruf oldu diyerek yerden yere vurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konuşan AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve partisinin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu sert ifadeler kullandı. İBB yönetimini topa tutan Göksu, durdurulan projeleri tek tek açıkladı. Göksu, projelerin genelinin AK Parti belediyelerinin bulunduğu ilçelerde olduğunu vurguladı, "Partizanlık yapmayacaklar ya..." dedi. Göksu, Bahçelievler'de engelli asansörü yapımının bile İBB tarafından durdurulduğunu açıkladı.İBB'Yİ TOPA TUTTU

İBB Meclis'inde kürsüye çıkan Göksu, "Şimdi burayı iyi dinleyin bakın. İstanbul ile ilgili bir adım, bir metre bir şey yapmadığınız gibi, devam eden 350 şantiyeyi durdurdunuz. 10 milyarlık projeleri durdurdunuz. İlçe, ilçe listesi. Ne hikmet ise hepsi de AK Partili ilçeler, partizanlık yapmayacaklar ya. 114 tane projeyi durdurdunuz. Durdurdukları projeler arasında ne var biliyor musunuz? Bahçelievler'de engelli asansörünü bile durdurmuşlar. Bu projeler içinde neler var, kültür merkezleri, pazar yerleri, yeraltı otoparkları, bunları durdurdunuz." dedi.

"ZİHNİYET AYNI ARKADAŞLAR"

Harcanan paraların israf edildiğini ifade eden Göksu, sözlerini şu sert ifadelerle sürdürdü:

Ya bunlar milli servet. Bir kısmı başlamış, bir kısmı ise başlamak üzere... Şimdi Levazım'dan geçecek tünel durdurulmuş. Yaklaşık 200 küsür milyon lira harcanmış. Yahu bunu durdurmak... Tünel için söylemişlerdi ya, bunu patates deposu mu yapalım, zihniyet aynı arkadaşlar. Bunlar kamunun parası, siz kendi önceliklerinizi belirlemek içim kamunun parasını durduruyorusunuz.İSRAFI YÜZLERİNE VURDU: KAMUYU YÜZDE 60 ZARARA UĞRATTINIZ

Göksu, İBB'nin AK Parti dönemindeki araçları şov yaparak iade etmesi sonrası yeni araçları yüzde 99 artışla aldığını söyledi. Belgeleri ortaya koyan Göksu şu ifadeleri kullandı:

Neydi efendim, 643 makama, bin 717 makam aracı... 'Yenikapı'ya dizeceğim' dedi, kendisi de gidemedi oraya. Sonra makam aracı olarak, minibüsler, ambulanslar, sağlık bakım üniteleri gitti, çöktü mü çöktü. Başkanım, ben size şimdi israf neymiş göstereyim. Bizim dönemimizde 4 bin TL'ye aldığınız aracı şu anda 8 bin 800 TL'ye alıyorsunuz. Aynı şase, aynı model, ay nı lastik, rengi aynı mı bilmiyorum, aynı kalite aracı 8 bin 800 liraya alıyorsunuz. Artış yüzde 99... 4 bin 200 liraya aldığınız 8 bin 200 lira, 3 bin liraya aldığınız 6 bin 200 lira. İsraf iştae bu kardeşim bu. Aslında o araçların fazla olmadığını siz de biliyordunuz. Şov yapmak için araçları buraya topladınız. Sonra da ne olur, ne olmaz, tespit yapılır diyerek iade etmek zorunda kaldınız. Kamuyu ortalama yüzde 60 zarara soktunuz. Sayıştay bunun hesabını soracaktır.

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri