GÜNDEM

Alaattin Çakıcı ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşananlar ortalığı karıştırdı! Peki Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında? Alaattin Çakıcı nereli?

İnfaz düzenlemesi ile cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben yazdığı mektup ortalığı karıştırmıştı. Mektup olayından sonra ise açıklamalar peş peşe geldi. Peki Alaattin Çakıcı ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında neler yaşandı? Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında? Alaattin Çakıcı nereli?

Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır ifadelerle tehdit etti. Çakıcı, mektubunda CHP liderine "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın", "kazığa oturturum" gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadeler kullandı. Ardından ise Alaattin Çakıcı'ya Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi..

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Alaattin Çakıcı'ya olay sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik tehdit içerikli bir mektup kaleme alan Alaattin Çakıcı'dan 'çakal' diye bahsetti.  Geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısında konuşma yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin yargı reformunu eleştirirken, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp, düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” ifadelerini kullanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik. Hukukun olmadığı yerde, hukukun ihlal edildiği yerde, liyakatin çöktüğü yerde, yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir.

Nasıl oluyor da böyle bir eleştiri başka bir yerden geliyor. Bana cevap verecek olan Bahçeli’dir ya da onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz. Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvâ-yi Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez." açıklamasında bulundu.