GÜNDEM

Ameliyat olmak için Almanya’dan Mersin’e geldiler

Batılı ülkelerdeki sağlık sistemi aksaklıkları insanları Türkiye'ye yönlendirmeye devam ediyor. Almanya’da yaşayan ve 100 kilonun üzerinde olan Sile Ceylan ile Kenan İpek, Mersin’de obezite ameliyatı oldu.

Almanya’da yaşayan ve 100 kilonun üzerinde olan Sile Ceylan ile Kenan İpek, Mersin’de obezite ameliyatı oldu. Başarılı bir ameliyat geçiren çift, kilolarından kurtulmayı bekliyor.

DİYET VE SPOR FAYDA ETMEDİ

Almanya’da yaşayan Sibel Ceylan İpek ile Kenan İpek çifti, aşırı kilolarından kurtulmak için uzun süre diyet ve spor yaptı. Ancak tüm çabalarına rağmen 42 yaşındaki Sibel Ceylan İpek 119, aşçılık yapan 40 yaşındaki eşi Kenan İpek ise 110 kiloya ulaştı.

AMELİYAT OLMAYA KARAR VERDİLER

Sibel Ceylan İpek, bir televizyon programında gördüğü VM Medical Park Mersin Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tuna Bilecik’e ulaştı. Çift Türkiye’ye gelerek obezite ameliyatı olmaya karar verdi.

TÜRKİYE'YE GELMEYE KARAR VERDİK

Tuna Bilecik tarafından durumları değerlendirilen ve ayrıntılı tetkiklerden geçen çift, başarılı bir obezite ameliyatı geçirdi. Yaşadığı süreci anlatan Sibel Ceylan İpek:

“Bu sürece karar vermem yaklaşık 1 yıl sürdü. Ameliyattan önce farklı diyet programları sporlar yaptım ancak bir türlü kilo veremedim. Eşimin de benzer sorunları vardı. Birlikte ameliyat olmaya karar verdik. Güven duyabileceğimiz bir doktor arıyorduk. Doktorumuz Tuna Bey’i bir televizyon programında gördüm ve güven duygusu verdi. Türkiye’ye gelmeye karar verdik” dedi.

HASTANEDE HERKES ÇOK YARDIMCI OLDU

Ameliyat sonrası kendilerini hafiflemiş hissettiklerini söyleyen Kenan İpek ise, "Midemizde bir rahatlık var, şu an sıvı ile besleniyoruz. İlerleyen dönemde daha iyi olacağımıza inanıyoruz. Almanya’dan geldiğimiz için burada bize refakat edecek kimsemiz yoktu. Hastanede bulunduğumuz süre boyunca herkes bize çok yardımcı oldu. Doktorumuza ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Günün Manşetleri