GÜNDEM

Bakan Fahrettin Koca koronavirüste güzel haberi duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin Türkiye'deki seyri ve bölgedeki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Fahrettin Koca, "Rakamlardaki düşüş sürdürülebilir olmadı. Hasta sayılarımız artıyor. Artış her bölgede aynı oranda değil. Vaka artış hızı kontrol altında" dedi.

"ALINAN TEDBİRLERLE VAKA ARTIŞ HIZI KONTROL ALTINA ALINDI"

Son bir haftada ülke çapında alınan tedbirlerin işe yaradığını belirten Bakan Koca, "Hasta sayılarımız ve kayıplarımız yeniden artmaya başladı. Bu durum tüm dünya için geçerli. Hasta sayısındaki artış her yerde aynı değil. Son bir haftadır ülke çapında alınan tedbirler ve sıkı denetim sayesinde vaka artış hızımızın kontrol altına alındığını söylemek istiyorum ama bu bizi asla ve asla rehavete sürüklememelidir" ifadelerini kullandı.

SAMSUN ÖZELİNDE BÖLGEDEKİ SON DURUMU PAYLAŞTI

Bakan Koca, "Samsun ve civar illerde mercek altına aldığımız merkezlerden biri oldu. Samsun önemli bir insan hareketine maruz kalıyor. Samsun'da yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle son bir haftada üçte bir oranında vaka sayısında düşüş olduğunu söylemek istiyorum. bir hafta 10 gün içinde hasta sayısının düşmesini bekliyoruz" dedi.

"TEMASLARI NE KADAR ERKEN TEŞHİS EDERSEK O KADAR BAŞARILI OLURUZ"

Sözlerine devam eden Koca, "Samsunlu vatandaşlarımıza uyarım olacak; Hastalığın 60 yaş üstünde daha ağır seyrettiğini biliyoruz. Temasları ne kadar erken teşhis edersek o kadar başarılı oluruz. Türkiye, temaslı takibini en iyi yapan ülkelerden biri. Temizlik, maske ve mesafe bu salgına karşı en önemli gücümüz. Bunlardan taviz veren her ilimizde istemediğimiz tabloları görüyoruz. Tüm hemşehrilerimi kurallara sıkı sıkıya uymaya davet ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar
Günün Manşetleri