GÜNDEM

Bakan Soylu'ndan HDP ve İYİ Parti'yi çıldırtacak ziyaret!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da HDP il banası önünde evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret etti.

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 184 ailenin HDP il binası önündeki oturma eyleminin 493'üncü gününde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ailelere destek vermek için ziyarette bulundu.

Bakan Soylu, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ile birlikte evlat nöbetindeki ailelerin kaldığı çadıra geldi.

Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle:

'493 gündür burada, her biri bir izzet ve insanlık mücadelesi veriyorsunuz. Ben buraya milletimizin bu yaptığınız mücadele karşısında desteği var, duası var, saygısı var. İnsanlık tarihinin en onurlu mücadelesini ortaya koyuyorsunuz.

Sayın Cumhurbaşkanımıza burada olacağımızı ifade ettiğimde hem selamlarını, hem muhabbetlerini hem de sabır ve mukavvemet diliyorlar. Bir şey daha söyledi inşallah yakın zamanda sizlerle birlikte olacak.

Eşi Hanımefendi Emine Hanım, sizinle ilgili o kadar güzel, onurlu cümleler etti ki. Bu şu demek; her birimizin kalbi beraberdir demektir. Bugün burada 185 aile oldunuz. Siz sadece 185 aile değilsiniz. Bu meselede sıkıntı çeken, ıstırap duyan aileler değilsiniz. Öyle güçlü bir işin altına imza atıyorsunuz ki.

Terör örgütünün aklını çelmek istediği gençlerimize siz bu çadırdan sahip çıkıyorsunuz. 243 aile 2020'de evladıyla kucaklaştı. 22 aile buradaki 185 aileden evladıyla kucaklaştı. Bunun her birinde sizin emeğiniz var.

Ezan şahit olsun ki burada her durduğunuz dakika duadır. Sizlere ne kadar müteşekkir olsak azdır. Allah sizden razı olsun. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hiç merak etmeyin.

'MASKELERİNİ DÜŞÜRDÜNÜZ, DÜŞÜRMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ'

Hiç yalnız değilsiniz. Burada kim size hakaret ediyorsa, hakkından gelmeyen namerttir. Hesabını bin kere sorarız. Siz bizim iki gözümüzsünüz. Size kem söylenmesine tahammül edemeyiz, kendimize söylenmiş kabul ederiz.

Terör örgütünü bitiriyoruz. Tüm çocukları bunların elinden alıp evlatlarınızla sizi buluşturacağız. Biz onların zihinlerini kendi kafalarına hapsedeceğiz. Her alanı istismar etmeye devam ediyorlar. Sizler bu istismar maskelerini düşürdünüz, düşürmeye devam ediyorsunuz.

Sizi duymayanlara buradan sesleniyorum... Her şeyi bir kenara bırakın. Allah için ana yüreğinize, baba yüreğinize danışın. Lanet olsun sizin siyasetinize, siyaset anlayışınıza, lanet olsun efendilerinize verdiğiniz bağlılığa.

Biz büyük bir milletiz. Bu milleti ayırmaya kimsenin gücü yetmez. Siz o kadar büyük bir iş yapıyorsunuz ki bu terör örgütü sona erdiğinde, bu listenin başına konacak insanlar sizlersiniz. Allah razı olsun denilecek.

HDP'nin istismarları sona ermiştir. Yalanları ortaya çıkmış. Maskeleri bir bir dökülmüştür. İnşallah birlikte bunu gerçekleştireceğiz.

Çocukları annelerin kucağından alıp terör örgütüne katanlara hesabını soracağız, sormaya da devam edeceğiz.

Sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz.

İYİ PARTİLİ AĞIRALİOĞLU 'ZİYARETLERİ POLİTİK BULUYORUM' DEMİŞTİ

Ağıralioğlu, "Politik buluyorum. Annelerin oraya gitmesini doğru buluyorum. Şuna dikkat çekilmesi doğru: 'HDP bizim çocuklarımızı kandırıyor.' Bu algı için, böyle meşru bir hissiyatı annelerden başka hiçkimse yoğuramaz. Annelerin ızdırabı 'çocukarımızı bu HDP üzerinden dağa gönderiyorlar' algısı için doğrudur. Ama devletin oraya gitmesi yanlıştır. Devlet bakanları marifetiyle bir partinin binasına gidip öyle ağlayan bir görüntü veremez.  Asla devlet ağlamaz. Böyle bir görüntünün devletin itibarına suikast olduğunuz düşürünüyorum. Anneler gidebilir. Biz bir partiyiz. Düşünün ki; siyasal olarak muhattap almadığımız, siyasi meşruiyetini problemli gördüğümüz bir partinin önüne gidip orda hak aramayı devlet etme iddiamızla da yakışır bulamıyoruz." ifadelerini kullanmış.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri