GÜNDEM

Başörtülü hakimlere hakaret eden CHP'li Fikri Sağlar'a okkalı cevap

Çıktığı bir televizyon programında başörtülü hakimlerin adaletinden kuşkulu olduğunu söyleyerek skandal ifadelere imza atan CHP'li Fikri Sağlar'a cevap Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi. Kalın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ''Başörtüsü ve kılık kıyafet üzerinden yapılan her tür ayrımcılık, barbar ve müptedi bir zihniyetin tezahürüdür.'' dedi.

Fikri Sağlar, Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu 'Sözüm Var' programına konuk oldu. Programda 28 Şubat olayları tartışılırken, Fikri Sağlar'ın  "Kendimden söylemek istiyorum. Ben yargılandığım zaman, türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var" ifadeleri tepki çekti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, katıldığı televizyon programında, 'türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum' diyen CHP eski milletvekili Fikri Sağlar'a tepki gösterdi.

Kalın, "Başörtüsü ve kılık kıyafet üzerinden yapılan her tür ayrımcılık, barbar ve müptedi bir zihniyetin tezahürüdür. Kadınların temel bir insan hakkını köhne irtica söylemleriyle baskılamaya çalışmak gericiliktir, ayrımcılıktır, ırkçılıktır. Türkiye bu zihniyete geçit vermeyecektir" dedi.

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri