GÜNDEM

Berberlere yüzde 40 zam gedi iddiasına yalanlama

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Karakaş, koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir iş yapamayan işletmelerin 11 Mayıs tarihi itibariyle fiyatlara yüzde 40 zam yaptıkları şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında haftalardır kapalı olan berberlerin 11 Mayıs tarihinde tekrar açılmasıyla birlikte fiyatlara yüzde 40 oranında zam yapıldığına dair iddialar ortaya atılmıştı.

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, bu iddialar üzerine bir açıklama yaptı.

ZAM HABERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Karakaş, açıklamasında, bazı internet haber sitelerinde kendisine ithaf edilen, "11 Mayıs itibariyle kuaför, berber ve güzellik salonları gelir kayıplarından dolayı ücretlerinde yüzde 40 artış yapacaklardır." ifadelerin gerçeği yansıtmadığını ve hiçbir basın yayın organına böyle bir açıklamada bulunmadığının altını çizdi.

'KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN AÇIKLAMALARA İTİBAR ETMEYİN'

Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine bir süreliğine ara veren ve bugün itibariyle yeniden çalışmaya başlayan berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının verdikleri hizmetlerin fiyatları hakkında, kaynağı belli olmayan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini belirten Karakaş, şunları kaydetti:

"Biz isterdik ki, bugünü Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu işletmecileri olarak bayram ilan ederken tüm tüketicilerimizle beraber kontrollü normal hayata geçişin ne denli önemli olduğunu birlikte değerlendirelim. Kamuoyunun, kaynağı belli olmayan asparagas haberlere itibar etmemesini özellikle istirham ediyorum. Ne sektör çalışanlarımızı zan altında bırakalım, ne de tüketicilerimizin hakkını gasp edelim."

Yorumlar
Günün Manşetleri