GÜNDEM

Bill Gates Microsoft yönetiminden ayrıldı

ABD'li teknoloji devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yönetimden ayrıldı. Sebebi ise alkış alacak cinsten..

Bill Gates'ten sürpriz bir karar geldi. Microsoft'un kurucusu Bill Gates daha fazla hayırseverlik yapabilmek için şirketin yönetiminden ayrıldı.

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft, şirketin kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates'in yönetimden ayrıldığını duyurdu. Microsoft'tan yapılan açıklamada, Gates'in küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi hayırsever önceliklere daha fazla zaman ayırmak için şirketin yönetim kurulundan ayrıldığı bildirildi. Açıklamada, Gates'in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği kaydedildi.

BERKSHIRE HATHAWAY'DAN DA AYRILDI
Microsoft'u 1975 yılında Paul Allen ile birlikte kuran Gates ise konuya ilişkin Linkedin hesabından paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımda Gates, Microsoft'un yanı sıra 2004'ten bu yana hizmet ettiği milyarder yatırımcı Warren Buffett'in Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılma kararı aldığını açıkladı.

"MİCROSOFT HER ZAMAN HAYATIMIN ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLACAK"
Gates, "Microsoft ile ilgili olarak, yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmam anlamına gelmez. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Günün Manşetleri