GÜNDEM

Bingöl'de depremin ardından sel felaketi

Depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı Bingöl'de, sağanak yağmurla taşan dereler nedeniyle sel felaketi yaşandı..

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 4 gün önce meydana gelen depremin ardından bu kez de Solhan ilçesinde sel felaketi yaşandı.Yağmurla taşan dereler nedeniyle 10 ev ile 30’a yakın ahır, samanlık ve bazı ekili alanlar zarar görürken, can kaybı yaşanmadı.

DOLU VE YAĞMUR, İKİ DEREYİ TAŞIRDI
Solhan ilçesinde akşam saatlerinde yoğun sağanak yağış etkili oldu. İlçeye bağlı Arakonak beldesinde dolu ve yağmur yağışı sonrası iki dere taşarak Karşıyaka Mahallesi’nde sele neden oldu. Sel sularının getirdiği çamur ve taşlar yolları kapattı. Selle birlikte ilk belirlemelere göre 10 ev, 30’a yakın ahır, samanlık, 1 araç ve bazı ekili alanlar zarar gördü. Bölgede iş makineleri ile yapılan çalışmada kapanan yollar kısmen açıldı.

"CAN KAYBI YOK, HASAR TESPİTİ YAPILIYOR"
Valilikten yapılan açıklamada, “Saat 18.40’ta Solhan Arakonak beldemizde aşırı yağışa bağlı sel baskını yaşanmıştır. İlk belirlemelere göre sel baskınına bağlı herhangi bir can kaybı ve telef olan hayvan olmamıştır. Ekiplerimiz bölgede hasar tespiti ve alan temizleme çalışmalarına ivedilikle başlamıştır" denildi.

10 EV, 30'A YAKIN AHIR VE SAMANLIK HASAR GÖRDÜ
Belde Belediye Başkanı Mustafa Döner yaptığı açıklamada, "Saat 18.00 sularında beldemiz Arakonak Karşıyaka Mahallesi’nde meydana gelen aşırı yağış akabinde oluşan selden dolayı yaklaşık 10 konut ile beraber yaklaşık 30 civarında ise ahır ve samanlık gibi yapılar zarar görmüştür. Bununla beraber vatandaşlarımıza ait tarla, bahçe, bostan ve ağaçlar ciddi anlamda zarar görmüştür."

Yorumlar
Günün Manşetleri