GÜNDEM

Bülent Arınç'tan Sevda Noyan tepkisi: Başörtüsünden nefret ettirecekler

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk...'' sözleriyle gündem olan Sevda Noyan hakkında yaptığı açıklamada "Milleti başörtüsünden nefret ettirecek" dedi.

Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan Sevda Noyan'ın olası bir darbe girişimine ilişkin kullandığı ifadeler hala tartışılmaya devam ediyor. Ülke TV yayın grubunun özür dilemesine rağmen ardı arkası kesilmeyen eleştirilere bir yenisi daha eklendi.

'BUNLAR YÜZÜNDEN MİLLET BAŞÖRTÜSÜNDE NEFRET EDECEK'

Tartışmaya son olarak Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç da girdi.

Gazeteci Kemal Öztürk’ün Youtube programına katılan Arınç, Sevda Noyan hakkında, "Bunlar yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek” ifadelerini kullandı.

SEVDA NOYAN NE DEMİŞTİ?

Haber 7 yazarı Esra Elönü'nün ÜlkeTV'de sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarının ardından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuştu. 

Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı" diyerek şunları söyledi: 
 
"15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır."

Yorumlar 11 Yorum
Günün Manşetleri