GÜNDEM

Burnunu yaptırdı bacaklarından oldu! Genç kadının hayatı karardı

İstanbul'da yaşanan estetik faciası görenleri hayrete düşürdü. Burun estetiği ameliyatı olan Sevinç Çelik’in hayatı karardı.

Estetik ameliyattan sonra kanına mikrop karışan Çelik’in iki bacağı kesilmek zorunda kaldı. Yaşadığı zorlu süreçte küçük kızı da lösemiye yakalanan Çelik, açtığı 1 milyonluk tazminat davasından sonuç bekliyor.

İstanbul'da Sevinç Çelik (32) isimli bir genç kadın, bundan 6 yıl önce Maltepe'de bulunan özel bir hastanede burun ameliyatı oldu. 2 saat süren ameliyattan bir gün sonra taburcu olan Çelik'te şiddetli ağrı ve yüksek ateş görüldü. Çelik'in ağrıları giderek arttı. Çelik'in bu ameliyatın ardından yaşadıkları ise film gibi oldu. Ameliyatının ardından yüzünün güleceğini bekleyen Sevinç Çelik önce enfeksiyon nedeniyle bacaklarını kaybetti. Bu süreçte kızı da lösemiye yakalanan genç kadın 6 hakimin değiştiği davada hakkını aramaya devam ediyor.

AMELİYATTAN SONRA DURUMU KÖTÜLEŞTİ


 

Estetik ameliyattan bir hafta sonra kontrol için hastaneye giden Çelik'in alçısı çıkarıldı. Çelik, ameliyatı yapan doktora şikâyetlerini söylese de iddiaya göre doktordan "Bunlar normal, canın çok tatlı senin" karşılığı aldı. Yeniden eve dönen Çelik'in durumu daha da kötüleşti. Kardeşi N. Çelik ablasının durumunu mahkemede, "Zaman geçtikte ateş, ağrı, bulantı ve kusma arttı. Tuvalete dahi gidecek dermanı yoktu; sürükleyerek götürüyorduk" sözleri ile anlattı. Çelik, 19 Mayıs'ta devlet hastanesi acil servisine götürüldü. 

YA HAYATI YA AYAKLARI

Çelik'in durumunun kötü olduğunu gören doktorlar, ameliyattan sonra kanına mikrop karıştığını ve bunun tüm vücuda yayıldığını söyledi. Yoğun bakım ünitesine kaldırılan Çelik'in ayaklarında morarma oluştu. Doktorlar, ailesine "Hastanın durumu kritik. Bacaklarını kesmemiz lazım. Ya hayatı ya ayakları" diyerek ailenin rızasını istedi.