GÜNDEM

Bütün etkinlikler sosyal medyaya taşındı! Eski Ramazanlar bir tık kadar uzakta

Koronavirüs salgını sebebiyle Ramazan ayında, sokaklarda ve salonlarda toplu halde yapılan programlar iptal edildi. Belediyeler ise Ramazan ayı etkinlikleri sosyal medyaya taşıdı.

Koronavirüs salgınının etkisinde başlayan Ramazan ayı buruk geçiyor. Salgın sebebiyle alınan tedbirler kapsamında toplu organizasyonların tamamı iptal edilirken, Ramazan ayına özel gerçekleştirilen programların birçoğu bu sene yapılamıyor.

Hal böyle olunca belediyeler, alternatif yolları kullanmaya başladı. Ramazan etkinlikleri artık sosyal medyada yapılıyor.

DARICA BELEDİYESİ SOSYAL MEDYADAN EVLERE KONUK OLACAK

Koronavirüs salgını etkisinde yaşadığımız Ramazan ayına uyum sağlayarak etkinliklerini dijital ortama taşıyan Darıca Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan için dolu dolu bir program hazırladı.

Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı nedeniyle toplu etkinlikler iptal olurken Darıca Belediyesi, sosyal medya üzerinden Ramazan etkinlikleriyle vatandaşların evlerine konuk olacak.

ÇALIŞMALAR SON HIZ DEVAM EDİYOR

Darıca Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan için Darıcalılara sürpriz programlar hazırladı. Bir yandan koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını aksatmadan gece gündüz sürdüren Darıca Belediyesi, bir yandan da 11 ayın sultanı Ramazan’ın ruhuna uygun yaşanması için çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

SOSYAL MEDYADA CANLI OLARAK YAYINLANACAK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan Darıcalıların Ramazan coşkusunu evlerinde yaşamaları için adım atan ve 7’den 70’e herkes için program hazırlayan Darıca Belediyesi, geleneksel Ramazan eğlencelerinden olan orta oyunları ve Hacivat ile Karagöz gösterilerinin yanı sıra Kur’an tilaveti ve sohbet programlarıyla da Darıcalılara dolu dolu bir Ramazan yaşatacak.

2 Mayıs Cumartesi günü saat 18.30’da Hacivat ile Karagöz gösterisi ile başlayacak olan Sosyal Medyada Ramazan etkinlikleri, 3 Mayıs Pazar günü saat 18.30’da Orta Oyunu ile devam edecek ve bütün programlar sosyal medyadan canlı yayınlanacak.

KADİR GECESİ’NE ÖZEL PROGRAM

Orta oyunları ve Meddah gösterilerinin yanı sıra Kur’an tilaveti ve sohbet programlarıyla da Darıcalıların Ramazanı ruhuna uygun bir şekilde geçirmesi sağlanacak.

5 Mayıs Salı günü İlahiyatçı Yazar Vehbi Karakaş saat 18.30’da sohbet programıyla Darıcalılarla buluşacak. Emek Merkez Cami Kayyımı Haydar Gültekin, İlahiyatçı Yakup Ayaz, Osmangazi Kuran Kursu Öğreticisi Fahrettin Atıcı ve Erenler Cami Uzman İmam Hatibi İlyas Şahan, Kur’an tilavetiyle Darıcalılara Kur’an ziyafeti sunacak.  

Kadir Gecesi için de özel bir program hazırlayan Darıca Belediyesi, Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Mehmet Bilir ve Dursun Ali Erzincanlı’yı Darıcalılarla buluşturacak.  19 Mayıs Salı günü saat 21.00’da başlayacak Kadir Gecesi özel programı da yine sosyal medyadan canlı yayınlanacak.

BAŞKAN BIYIK: 'RAMAZAN COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ'

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, 11 ayın sultanı Ramazan’ı ruhuna uygun ve coşkulu bir şekilde geçirmek istediklerini şu sözlerle ifade etti:

'KALPLERİMİZ BİRLİKTE'

''Bu yıl koronavirüs nedeniyle buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Her zamanki gibi belki bir araya gelemiyor, aynı sofraları paylaşamıyoruz ama kalplerimiz birlikte. Ramazan ayının coşkusunu birlikte yaşamak için birbirinden güzel programlar hazırladık.''

'SOSYAL MEDYADAN EVLERİNİZE KONUK OLACAĞIZ'

''Bu yıl sosyal medya üzerinden evlerinize konuk olacağız ve Ramazan sevincini yine birlikte yaşayacağız. Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Darıcalı hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik, berberlik ve sağlık içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum''

Yorumlar
Günün Manşetleri