GÜNDEM

Celal Kılıçdaroğlu: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nun ziyaret esnasında elinde tuttuğu pankart sosyal medyada gündem oldu...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın önünde eylem yapan anneleri ziyaret etti.

Burada "Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum" yazılı bir pankart taşıyan Celal Kılıçdaroğlu, dikkat çeken ifadeler kullandı.

"BEN ŞAŞKINIM NEDEN BURAYA GELMİYOR"

Celal Kılıçdaroğlu'nun burada yaptığı açıklamalar şöyle:

Ben şaşkınım neden buraya gelmiyor. Fakat bu insanlar burada çocuklarını bekliyor. Annelerin yüzünü güldürelim artık. HDP Eş Başkanlarına burada sesleniyorum; dağdaki masum çocukları serbest bırakın. Anneler Günü'nde nasıl ki bir gül veriliyorsa çocuklarımız da bir güldür. Annelerine teslim edin.

"GELSİNLER, SAHİP ÇIKSINLAR BURADAKİ ANNELERE"

Ağabeyim Kılıçdaroğlu da 'Dostlarım' dediği HDP'ye ve İyi Parti'ye bağlı kaldı.

Bunlara bağlı kaldıkça buraları görmezden geldi. Diyarbakır'da CHP'nin il ve ilçe teşkilatları neden buraya gelmiyor. Gelsinler, sahip çıksınlar buradaki annelere. Para ve pul istemiyorlar, evlatlarını istiyorlar sadece.

"CHP'LİLERİN YAPTIKLARI ZATEN HIRSIZLIK VE FUHUŞ, NE ARARSAN VAR"

Bir CHP'nin il ve ilçe başkanlarının taciz olaylarına mahkum oluyorsa, Didim Belediye Başkanı tacizden dolayı neden tutuklanmıyor? CHP'lilerin yaptıkları zaten hırsızlık ve fuhuş, ne ararsan var. Rüşvet hepsi var bunlarda. Ağabeyimin dostları dediği zaten HDP'dir.

Aileler de Celal Kılıçdaroğlu'na destek ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri