GÜNDEM

Cevat Olçok Fetö'cü hainlerin oyununu bozdu

FETÖ'cü hesaplar, sosyal medya üzerinden 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında şehit edilen Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok'un ailesini sık sık hedef alıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında, aralarında Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un da bulunduğu 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki olaylara ilişkin tartışmalar sürüyor. 

SUYU BULANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Sahte hesaplardan, şehit Erol Olçok'un kardeşini hedef alan FETÖ'cüler, Olçok'un göğsünden değil de sırtından vurulduğunu iddia ederek, suyu bulandırmaya çalışıyor. 

Ağabeyinin şehadeti üzerinden kendilerini aklama çabalarına giren terör destekçilerine sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren Cevat Olçok, bir anonim hesabın kendisine yönelttiği, ''Cevap bekliyorum Erol Olçok ve diğerleri... Askerlerin tam karşısında olmalarına rağmen nasıl sırtlarından veya enselerinden vurulmuş olabilirler? TSKya ait olmayan mermi kovanları ipucu veriyor aslında.'' ifadelerine, ''Hayatınız yalan, iftira takiye... Fetö elebaşını mehdi gören sapkın zihniyet... Erol abim ve yeğenim A.Tayyip Olçok köprüde bulunan hain fetöcü askerlerin sıktığı silahlarla şehit oldu. Sırtlarından değil göğüslerinden vuruldu. Şehitlerimizi biz gördük. Otopsi raporları var.'' diye cevap verdi.

MEDYA İMAMI DA ALGI OPERASYONU YAPTI

FETÖ'nün medya imamlarından olduğu belirtilen ve darbe girişiminden 2 sene önce ABD'ye firar eden Adem Yavuz Arslan da, söz konusu olaya ilişkin iftiralarını Twitter'dan sıraladı. Arslan, Olçok'un şehit edilişi üzerinden algı yaparak, ''Basit bir soru; Cevabını #15Temmuz mahkemesinden detaylarıyla yazacağım. İpucu vereyim; hepiniz yanılıyorsunuz!'' ifadelerini kullandı. 

YOLU NİHAL OLÇOK AÇTI

Erol Olçok'un eski eşi Nihal Olçcok'un son dönemlerde yaptığı açıklamalar, Fetöcü hesapların algı operasyonu yapmalarının yolunu açan en önemli etken oldu. Nihal Olçok katıldığı bir televizyon kanalında, "Bizim deliller konusunda Fetö ile ortak bir paydamız var. Ben darbe sabahı köprüde kan göremedim" demişti.

Olçok'un bu paylaşımı sosyal medyada Fetöcü hesaplar tarafından büyük çapta paylaşılmıştı.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri