GÜNDEM

CHP Parti Meclis üyesi Erdal Aksünger Erdoğan'a laf atayım derken kendisini rezil etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sürekli eleştiren CHP'den bir skandal daha.. CHP Parti Meclis üyesi Erdal Aksünger, Milli Dayanışma Kampanyası ile ilgili yaptığı paylaşım sonrası kendisini rezil etti.

CHP Parti Meclis üyesi Erdal Aksünger, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele kapsamında 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' diyerek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası üzerinden Erdoğan'ı eleştirmek istedi. Aksünger yaptığı 'hata'yla kendisini rezil etti.

CHP'li Erdal Aksünger, "İBB'nin 'havuzdan fatura ödeme' çağrısı sonucu ''4,5 saatte 1,45 milyarlık fatura ödendi" yalanını ortaya atarak bu miktarı Milli Dayanışma Kampanyası’nda toplanan yardım ile kıyasladı. Attığı yalan tweetin 3 dakika sonrasında yeni bir paylaşım yapan Aksünger "milyarlık" kelimesi "milyon olacak" diyerek çark etti. 

"4,5 SAATTE 1,45 MİLYARLIK FATURA ÖDENDİ" YALANI

Aksünger, Twitter'dan yaptığı paylaşımla "İBB'nin 'havuzdan fatura ödeme' çağrısı sonucu 4,5 saatte 1,45 milyarlık fatura ödenmiş. Erdoğan topu-tüfeği devreye sokmasına rağmen 1 ayda 1,91 milyar topladı!! Siz halka yetemediniz ama halk kendine yetiyor." iddialarında bulundu. 

3 DAKİKADA ÇARK ETTİ

CHP'li Aksünger attığı yalanın ardından 3 dakika sonra yeni bir paylaşım yaparak, "Milyon olacak" diyerek çark etti. 

YALAN TWEETİN BİNLERCE BEĞENİ ALMASI DİKKAT ÇEKTİ

Aksünger'in attığı yalan tweet 20 binin üzerinden beğeni alırken daha sonra attığı çark tweetinin ise 89 beğeni alması dikkat çekti.

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri