GÜNDEM

CHP'den HDP'ye kutlama mesajı!

HDP, sekizinci kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da düzenlediği etkinlikle kutladı. Yoldaşları CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu kutlama mesajı gönderdi.

PKK ile bağlantısı nedeniyle son dönemde Ayhan Bilgen ve Altan Tan gibi isimler tarafından bile eleştirilen HDP, sekizinci kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da düzenlediği etkinlikle kutladı. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine davet edilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kutlama mesajı gönderdi. Böylece iki parti arasındaki adı konulmamış ittifak bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

ADALET ÖZLEMİMİZİN GİDEREK ARTTIĞI DÖNEMDE

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'a ayrı ayrı gönderilen mesajlarda Kılıçdaroğlu, “Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: BARIŞI VE KARDEŞLİĞİ BÜYÜTECEĞİZ

HDP’nin sekizinci yıl kuruluş etkinliğine mesaj gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Halkların Demokratik Partisi’nin 8’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle hem sizleri hem de HDP’ye gönül vermiş tüm partililerinizi yürekten kutluyorum” dedi ve mesajını şu ifadelerle sürdürdü: “Daha adil ve eşit bir İstanbul için çıktığımız yolculukta adaletsizliğe ve haksızlığa karşı demokrasiden yana iradesini ortaya koyan tüm partililerinize bir kez daha teşekkürlerimi sunarım. Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha altını çiziyor, tüm katılımcılara en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri