GÜNDEM

CHPli başkan Kılıçdaroğlu'nu bombaladı partisinden istifa etti!

Antalya'nın İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Küçükkuru Muharrem İnce'nin kuracağı partiyle hareket edeceğini söyledi..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde bulunan Küçükkuru, "Her hafta bir gaf yapıyor. Kısır döngüde siyaset yapıyor" ifadelerini kullandı.

CHP'den iki dönemdir İbradı Belediye Başkanı olan Serkan Küçükkuru daha önce de parti yönetimine ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerle ön plana çıkmıştı. CHP'nin son yapılan kurultayında ise Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıklayan Küçükkuru, dün ise CHP'den ayrılacağının sinyallerini vermişti.

Muharrem İnce'nin, parti kuruluşunu hızlandırmak ve tüzüğü belirlemek için Nevşehir'de bir otelde kampa giren 80 kişilik ekip içerisinde yer aldığı öğrenilen Küçükkuru, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Serkan Küçükkuru, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
Antalya'ya onlarca defa gelen genel başkanımız AK Parti'den aldığımız, 34 sene sonra CHP bayrağını diktiğimiz İbradı'ya, istememize rağmen hiç uğramadı. Sonra kırsaldan neden oy alamıyoruz diye yakınıyoruz.

Her hafta bir gaf yapmakta etkin muhalefet yapmak yerine AK Parti Genel Başkanı'nın gündem değiştirmek için ortaya attığı laflara cevap vermeyi tercih edip kendi iktidar programını halka anlatmak yerine kısır bir döngüde siyaset yapmaktadır. Ben de bu durumdan rahatsız olduğum için partimden istifa ediyorum. Daha etkin siyaset yapacağına inandığım Muharrem İnce'nin başlattığı hareketle kuracağımız partide mücadele edeceğim.

Yorumlar 1 Yorum