GÜNDEM

CHP'li Kaya'dan skandal açıklama: Cumhurbaşkanlığı hediye paketleriyle virüs yayılıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, virüsün Cumhurbaşkanlığı'nın gönderdiği hediyelerden yayıldığını iddia etti. Hemen ardından Cumhuriyet Gazetesi iğrenç bir manşet attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgını tedbirleri doğrultusunda 65 ve üzeri yaştaki vatandaşlara ücretsiz kolonya ve maske dağıtılıyor.

ABD'de, Avrupa'da cerrahi tulum bulamadığı için çöp poşedi giyen sağlık çalışanları, maske için halkından yardım isteyen bakan ve sağlıkçılar gündeme gelirken, Türkiye ise evlere kadar maske ve kolonya gönderiyor.

Türkiye'nin koronavirüs sürecindeki başarısı yurt dışından dahi övgü toplarken, yurt içinde ise bazı isimlerin hazımsızlığı göze çarpıyor.

ÇALIŞANLAR VİRÜSÜ KAPARAK YAYGINLAŞTIRIYOR

Son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanlığı hediye paketlerinin hazırlanıp dağıtılması için okullarda çalışan memur ve personelin görevlendirildiğini belirterek, “Bu paketlerin hazırlanıp dağıtılması sırasında maske ve eldiven verilmeyen çalışanların virüsü kaparak, yaygınlaşmasına neden olduklarına yönelik okul müdürlerinden imdat çığlıkları içeren telefon ve mailler alıyorum” iddiasında bulundu.

KAYNAĞINI AÇIKLAMADI

Kaya'nın hangi okul müdürlerinden aldığı belli olmayan 'bilgiye' göre, hediye paketlerinin okullarda hiçbir koruyucu önlem alınmadan hazırlanıp, eldivensiz ve maskesiz olarak çalışanlar tarafından vatandaşlara dağıtımının yapıldığını ileri süren Kaya, “Son günlerde okul müdürlerinden imdat çığlıkları yükselen telefonlar ve mailler alıyorum. 'Bize yardım edin, can güvenliğimiz büyük risk altında' diyorlar” iddiasında bulundu.

YARDIMLARA 'PARTİ PROPAGANDASI' DEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, “Uygulamayla koronavirüsü hem birbirlerine hem de ailelerine bulaştırmaktadırlar. Dağıttıkları hediye paketleriyle de temasta bulundukları insanlara virüsü yaymakta ya da virüs kapmaktadırlar. İnsanların yaşama tutunmak için mücadele ettiği bu zor günlerde, devletin memurunu parti propagandası yapmak için angarya işlerinizde kullanamazsınız. Vatandaşın can güvenliğini riske atamazsınız. Yapılan iş angaryadır, yaşama hakkına müdahaledir, suçtur.” iddialarında bulunarak tepki çekti.

CUMHURİYET HABER YAPTI

Geçtiğimiz günlerde İletişim Başkanı Fahrettin Altun hakkındaki asılsız iddiaları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Cumhuriyet gazetesi, söz konusu iddiaları da haber yaparak algı operasyonunu sürdürdü.

ÇARK ETTİ

Söz konusu haberin tepki almasının ardından Cumhuriyet gazetesi Twitter hesabı, paylaşımını kaldırdı.

Yorumlar 20 Yorum
Günün Manşetleri