GÜNDEM

CHP'nin kalesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir temasları kapsamında sel felaketinden zarar gören esnafı ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, beklemediği bir tepkiyle karşı karşıya kaldı.

2-3 Şubat'taki kuvvetli yağışla oluşan selde dükkanları zarar gören esnafı ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kesen esnaflardan biri "Burada 35 senedir CHP var. Lütfen bu altyapıyı düzeltin" diyerek sitem etti.

"BURADA 35 SENEDİR CHP VAR"
Kılıçdaroğlu'nun sohbet ettiği esnaflardan Saadet Körbulak, kent altyapısını eleştirerek şunları söyledi: "Altyapı İzmir'de gerçekten bitik. Bir vatandaş ve esnaf olarak canım yandı bununla ilgili sizden rica ediyorum. Burada 35 senedir CHP var. Lütfen bu altyapıyı düzeltin. Sadece bir benim canım yanmadı. 2 hafta önce Karabağlar'da can yandı. Şimdi burada esnaflarla birlikte canımız yandı. Lütfen altyapıya ağırlık verin. Bu altyapının İzmir'de düzelmesi gerekiyor. Zararımın karşılanmasını istiyorum."

"BİR SORUN VARSA ÇÖZÜLECEKTİR"
Kılıçdaroğlu, maddi kaybın giderileceğini belirterek "Bir yılda yağması gereken yağmur 24 saatte yağınca her taraf göl oldu. Tam bir afet. Bir sorun varsa çözülecektir. Ayrıca hasar tespit çalışmaları yapılmış. Bütün esnafın zararları ve var olan sorunları çözülecek, maddi kayıpları giderilecek. Ön tespitler yapıldı." dedi.

Yorumlar 6 Yorum